Úvodní stránka » *Podnikání* » Získejte spolehlivé zaměstnance s pomocí personální agentury

Získejte spolehlivé zaměstnance s pomocí personální agentury

Nezaměstnanost v České republice stále klesá a momentálně se řadí k těm nejnižším v celé Evropě. Avšak co to znamená pro zaměstnavatele? Jsou nuceni zvyšovat mzdy, popřípadě nabídnout práci cizincům a přesto mohou mít leckdy problém s nalezením vhodného kandidáta. Na pozicích s horšími pracovními podmínkami a nižší mzdou se zpravidla kvalitní kvalifikovaný zaměstnanec dlouho neudrží. Firmy se také často přetahují o zaměstnance z konkurenčních podniků a snaží se je přeplácet.

Nebuďte nuceni zaměstnávat cizince s nízkou kvalifikací

Nejvíce chybí lidé na pozicích IT specialistů a programátorů, ve zdravotnických zařízeních, dělnických profesích a technických oborech. Zaměstnavatelé zapomínají na personální agentury, které mohou pomoci s vyřešením nedostatku pracovních sil. Přitom personální agentura zprostředkovává zaměstnání nejen lidem, kteří hledají brigádu či plný pracovní úvazek, ale dlouhodobě spolupracuje i s mnohými firmami. Ať už tedy hledáte zaměstnance, brigádníky nebo odborníky na dočasná pracovní místa, agenturní zaměstnávání je perfektním řešením, jak se vyhnout nekvalifikovaným cizincům. S náborem zahraničních pracovníků je spojená i další administrativní a finanční zátěž.   

Externí zprostředkování zaměstnanců vám ušetří peníze a čas

Některé firmy se potýkají s nedostatkem zkušeností s náborem nových zaměstnanců nebo nemají žádný personální tým. V menších firmách si novou posilu hledají sami ředitelé nebo manažeři, kteří nemají na tuto oblast mnoho uvolněného času a nedokáží odhadnout, zda je kandidát vhodný, či nikoliv. Profesionální personální agentury nabízí celou škálu zajímavé spolupráce od počáteční analýzy pracovní pozice, nalezení vhodných potenciálních osob až po vedení samotných výběrových řízení. K ředitelům či vysoce postaveným pracovníkům firem personální agentura Praha posílá již předem dobře vybrané uchazeče, kteří mají o nabízené místo zájem, jsou vzdělaní a dostatečně zkušení. To ušetří firmám mnoho hodin zbytečné administrativy a zdlouhavých pohovorů.    

personální agentura

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman