Úvodní stránka » *Životní styl* » Zdroj tepla v chladném počasí

Zdroj tepla v chladném počasí

K vytvoření domácí pohodové atmosféry rozhodně patří krbová kamna, která ocení každá rodina jako dekorativní, přesto funkční prvek. Pokud jste vlastníkem krbu, tak nezapomeňte na krbové vybavení, které zaručí správnou funkčnost. Mezi nejdůležitější doplňky bezesporu patří krbové příslušenství, zábrany proti jiskření a košíky na dřevo. Váš krb potřebuje pro správnou funkci a bezpečí pravidelnou péči.

Základní vybavení pro krbová kamna

Každý majitel krbových kamen se neobejde bez krbového nářadí skládající se z lopatky, koštěte a pohrabáče. Základní krbové příslušenství využijete při běžné obsluze s krbem např. při zametání zbytků popela či uspořádání dřeva v krbu. Při manipulaci s hořícím dřevem uvnitř krbu se Vám budou hodit krbové kleště na dřevo. Velice praktickým doplňkem je i bodec, který se rovněž používá pro přemístění dřeva a regulace ohně.

Jak udržovat krbová kamna?

Se základním vybavením si dlouho nevystačíte. Pro správnou funkci a životnost krbu a krbové vložky je třeba pravidelná údržba a čištění. Krbová kamna důkladně vyčistíte s vysavačem popelu, kterým pohodlně zabráníte rozšíření nečistot do interiéru. Vysavač popelu zbaví krb i nejhrubších nečistot a usnadní Vám následující údržbu. Pro krásný vzhled krbu nezapomeňte čistit skleněná dvířka krbu i krbových kamen, které také vyžadují ošetření. Dobře poslouží speciální přípravek na čištění krbových skel.

Zabezpečení ohnivých plamenů

Pokud máte malé děti nebo rádi sledujete plápolající oheň v krbu zblízka, dejte velký pozor. Je nutné oheň zabezpečit proti jiskrám či dokonce proti vypadávání žhavých uhlíků či dřeva ven z krbu. Jako prevence dobře poslouží zábrana proti jiskření, která může být ze skla nebo kovové mřížky. Ponechte výběr krbových kamen včetně příslušenství na odbornicích, jen tak budete mít jistotu, že je krb řádně zabezpečen.

krbové příslušenství

Zuzana K.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman