Úvodní stránka » *Životní styl* » Zdravotní židle pro děti

Zdravotní židle pro děti

Zdravý vývoj dítěte závisí na správně zvoleném nábytku. Pokud nechcete, aby se Vaše dítě hrbilo u počítače nebo psacího stolu, tak mu pořiďte zdravotní židli. Nekvalitní posezení může Vašim dětem způsobit nevratné poškození páteře. U každé dětské židle je důležitá správná podpěra pro záda dětí, která umožňuje bezproblémové sezení až po několik hodin. Dbejte na to, aby Vaše ratolest seděla na židli vzpřímeně a nenamáhala příliš zádové svalstvo.

Dětské židle mohou být zdravotní pomůckou

Zdravotní židle mohou naopak sloužit i jako rehabilitační pomůcka, uvolňují tlak na meziobratlové ploténky, zádové svalstvo posilují bez větší námahy a podporují vývoj zádových partií. Vhodné dětské židle mohou děti přirozeně nutit k vzpřímenému postoji bez neustálých připomínek rodičů. Zdravé sezení bude pro děti přínosem a do budoucna tak předejdou bolestem zad. Váš potomek bude mít zádové svalstvo v dobré kondici a díky pohodlnému sezení se bude lépe soustředit na školní úkoly nebo domácí aktivity.

Naučte dítě správně sedět

Každý rodič chce pro svoje děti to nejlepší. Výběr dětské židle tak neberte na lehkou váhu. Naučte dítě správnému sezení již od útlého věku. Ohledně výběru dětské židle Vám jistě poradí každý dětský lékař či odborný školený pracovník v oddělení nábytku. Dnešní děti tráví u psacího a počítačového stolu mnohem více času, a tak nevybírejte židli pouze podle současných trendů, ale především dbejte na kvalitu a funkčnost.

Rostoucí židle pro děti

Vedle velkého množství jedinečných designů židlí jsou velkým hitem tzv. rostoucí židle, které je možné přizpůsobit aktuální výšce a hmotnosti dítěte. U těchto židlí zvolte vyváženou kombinaci barev a jednoduchý design, který se bude dítěti líbit a vyhovovat mu po několik následujících let. 

dětské židle

Zuzana K. 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman