Úvodní stránka » *Životní styl* » Zdravá ložnice? Vsaďte na kvalitní matraci, polštář...

Zdravá ložnice? Vsaďte na kvalitní matraci, polštář, přikrývku i prostěradlo! 

Jaro je skvělou příležitostí pro restart interiéru. Začněte ložnicí, ve které strávíte třetinu života!

Ložnice jako taková apriori nemusí být veliká, ale spíše útulná. Ten, kdo ji obývá a nocuje v ní, by se v ní v první řadě měl cítit dobře. V obklopení příjemných, ideálně tlumených barev a přírodních materiálů. Místo, které zasvěcujeme spánku, tedy jedné z nejdůležitějších aktivit, by také mělo být vzdušné, dostatečně zatemněné, minimálně prašné a bez roztočů. Zkrátka zdravé. Docílit toho všeho je snazší, než se vám může zdát.

Zaměřeno na barvy

Ložnici by měly dominovat spíše tlumené a uklidňující barvy. Ty v našich životech hrají mnohem větší roli, než se zřejmě domníváme. Zatímco některé barvy podporují aktivitu, jiné tlumí. A takové patří do ložnice, v níž většinou odpočíváme. Vhodná tak je béžová, světle fialová i růžová. Bude-li s ní ovšem souhlasit i váš partner. Mějte na paměti, že barvy musí vyhovovat oběma.

Při výběru matrace hleďte na její tvrdost

Ještě větší pozornost věnujte výběru postele, matrace a lůžkovin. Matraci vybírejte především podle její tvrdosti. Tu volte na základě vaší váhy. Obecně platí, že čím těžší jste, o to tvrdší matraci byste měli zvolit. A obráceně. V případě párů s velmi odlišnou hmotností je vhodné investovat do dvou matrací s rozlišnou tvrdostí. Co se typů matrací týče, na trhu se setkáte s matracemi pěnovými, pružinovými, taštičkovými, velké oblibě se těší i japonské futony. Mezi jedny z nejkvalitnějších každopádně patří matrace pěnové, které rovnoměrně rozkládají rovnováhu těla a zároveň podporují lepší cirkulace krve.

Zaměřeno na polštáře a přikrývky

Výběrem matrace však vaše cesta ke zdravé ložnici zdaleka nekončí. Stojíte ještě před výběrem lůžkovin, tedy polštářů, přikrývek a prostěradel. Například na e-shopu vesna.cz najdete přikrývky a polštáře péřové, z ovčí vlny či z dutého vlákna. Jaký je mezi nimi rozdíl? Například pro alergiky jsou vhodné polštáře z dutého vlákna. Měkké a krásně nadýchané jsou zase polštáře a přikrývky péřové. A ty z ovčí vlny zase krásně hřejí.

Příjemné prostěradlo? Vyzkoušejte jerseyové

Co se prostěradel týče, největší oblibě se těší prostěradla bavlněná včetně prostěradel jerseyových, která navíc nemusíte žehlit. V zimě však jsou vyhledávaná spíše prostěradla z froté, mikroflanelu i mikroplyše. A léto přeje chladivému saténu. Tak, ať se vám ve vaší nové ložnici dobře spí! 

matrace, prostěradla a přikrývky

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman