Úvodní stránka » *Životní styl* » Watex: Odstranění železité vody!

Watex: Odstranění železité vody!

Železo je jedním z nejzákladnějších prvků, které potřebujeme k životu. Ve vodě je ale nežádoucí kvůli změně barvy, chuti a vůně, i když tyto smyslové vlastnosti jsou pro lidský organismus neškodné. Železitá voda však dokáže způsobit i jiné škody, a to v užitkovém využití. 

Sloučeniny železa se mohou usadit v trubkách, vanách, dřezech, v pracích a mycích bubnech. Nepotěší Vás ani v rychlovarných konvicích a kávovarech. Tyto usazeniny způsobují korozi a tím nepříznivě ovlivňují životnost.

Úspěšný boj se železem

Velké množství železa naleznete především v podzemní vodě, kde vzniká sloučením prvku železa s kyslíkem a následné oxidaci. Nevzdávejte se však a bojujte s usazeninami mocnými zbraněmi. Osvědčeným řešením pro odstranění železa je proces odželeznění.

Ruku v ruce mohou způsobovat problémy i vápenaté usazeniny a jiné prvky např. mangan či dusičnan. Společnost Watex zvládne mnohem více než si dokážete představit, od úpravy vody po sterilizaci vody, změkčení vody a další úpravy pitné vody.

Řešíte problémy s vodou ve studně?

Vysoký obsah železa, manganu či vápence dokáže pěkně zkomplikovat život. Pokud máte závadnou vodu ve studně na zahradě lze to hravě řešit. Je dokázáno, že až 80% studní bývá znečištěno bakteriemi Koli, což mohou způsobovat dusičnany nebo septik v blízkém okolí.

Bakteriální znečištění a přítomnost bakterií, virů a jiných mikroorganismů ve vodě určitě nepodceňujte, mohou způsobovat různá infekční onemocnění od střevních potíží až po vážné nákazy jako je žloutenka, salmonelóza a mnoho dalších. Pro likvidaci těchto bakterií, které jsou větším problémem než odstranění železa se nejčastěji používá chlorace z vodního roztoku chlornanu.

Zuzana K.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman