Úvodní stránka » *Životní styl* » Vyrážíte na dovolenou mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění!

Vyrážíte na dovolenou mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění!

Blíží se termín vaší dovolené? Už se těšíte, až si na pláži u moře užijete pohodu, klid a budete chytat bronz? Nebo jste povaha dobrodružná a vyrážíte třeba na túru do Alp? Ještě na chvilku se „vraťte na zem“ a odpovězte si na otázku: Mám cestovní pojištění? Pokud jste odpověděli ne, napravte tuto chybu co možná nejrychleji. Máme pro vás několik cenných rad, na co si při sjednání cestovní pojistky dát pozor a poradíme, kde koupit cestovní pojištění opravdu výhodně.

Bez cestovního pojištění riskujete i celoživotní dluhy

Pokud si myslíte, že je cestovní pojištění zbytečné, nejdříve si přečtěte tento příběh. Nejen on ukazuje, jak se cesta bez pojištění nevyplácí. Uvědomte si, že cena za ošetření se může hlavně v případě vážných zranění vyšplhat i do řádů milionů korun, což by mohlo znamenat i celoživotní dluh. Naopak: Pokud pojištění na cesty máte, získáváte jistotu, že za vás pojišťovna náklady spojené s léčbou a ošetřením zaplatí.

Výlohy a vhodné připojištění

Pokud sjednáváte cestovní pojištění, vždy sledujte výši léčebných výloh. Jejich výše označuje sumu, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. Při cestě po Evropě stačí, když se výše léčebných výloh bude pohybovat okolo 1,5 milionu Kč. Zaměřte se také na pojistné podmínky pro cestovní pojištění. V základním cestovním pojištění například nemusí být zahrnut úraz při sportu apod. Je tedy třeba se pro danou sportovní aktivitu připojistit. Měli byste vědět, že je možné si sjednat připojištění i proti odpovědnosti. To se vám vyplatí ve chvíli, kdy někomu jinému způsobíte škodu na majetku nebo na zdraví. Vhodné je i připojištění zavazadel a v případě dražších zájezdů se vyplatí i připojištění storna.

RADA: Při hledání nejvýhodnějšího pojištění skvěle poslouží online kalkulačka cestovního pojištění.

Kde koupit výhodně?

Doporučujeme sjednat smlouvu přes internet. Ušetříte si tím nejen čas, ale i peníze, protože mnohé pojišťovny nabízejí velmi zajímavé slevy. 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman