Úvodní stránka » *Životní styl* » Vyrážíme na výlet do Prahy! Na co je třeba se připravit?

Vyrážíme na výlet do Prahy! Na co je třeba se připravit?

Praha je nádherné město, které určitě stojí za prozkoumání. Vyrazit sem můžete s rodinou na poznávací i zábavný výlet, s kamarádkou za nákupy a třeba i s partnerem na romantický víkend je dvou. Pobyt v Praze si ve všech případech užijete jen tehdy, budete-li připravena. Poradíme vám, co vše byste měla vzít v potaz.

Počítejte s vyššími výdaji

Nejdříve ze všeho je třeba si rozmyslet, kolik do výletu v Praze chcete investovat. Počítejte s tím, že město má plno lákadel a vy zde určitě budete i více utrácet. Něco vás bude stát i ubytování v Praze, doprava, jídlo apod. Ještě než „zvednete kotvy“, udělejte si přesný plán všech míst, která chcete navštívit. Najděte si také nejvýhodnější dopravní spoje atd.

Dbejte maximální opatrnosti a nenechte se napálit

V Praze (stejně jako ve většině světových měst) hrozí více než v malých městech nebezpečí krádeže. Své osobní věci tedy rozhodně nenechávejte jen tak ležet ladem v kabelce. Vždy si je schovejte do uzavíratelné kapsy. Je lepší si peníze schovat i na více míst. Dejte si také pozor na „podnikavce“. I vy se můžete setkat s taxikářem, který si rád vydělá na vaší neznalosti Prahy. Pokud budete jezdit taxíkem, vždy byste měli znát délku trasy a přibližnou cenu. Pozor si také dejte na předražené nabídky poznávacích jízd po Praze.

Chytří šetří

Na druhou stranu je ale možné na mnoha věcech ušetřit. Pokud chcete poznávat pražské památky, nechte se informovat o možnosti slev. Mnohde nabízí například zvýhodněné vstupné pro rodiny apod. Jestliže nechcete utrácet za vstupy, nemusíte. Praha nabízí i spoustu nádherných míst, která je možné navštívit zcela zdarma. Mnoho tipů najdete zde.

Výhodněji i díky ubytování

Vyrážíte-li na několik dní, doporučujeme si vybrat ubytování v blízkosti centra. Můžete tím ušetřit za dopravu. Mezi levné pražské hotely patří například 4* hotel Belvedere. Nabízí celkem 151 pokojů a pozor – některé z nich mají speciální úpravu pro alergiky či osoby s handicapem. Levný hotel v centru Prahy Belvedere oceníte zejména pro jeho strategickou polohu. Přímo od hotelu je to jen 15 minut chůze do centra! 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman