Úvodní stránka » *Životní styl* » Vynikající italská restaurace v blízkosti centra Prahy

Vynikající italská restaurace v blízkosti centra Prahy

Italská kuchyně je proslulá po celém světě, mezi nejoblíbenější pokrmy v Itálii nepatří pouze těstoviny a pizza, ale každý region má svou vlastní specialitu. Italská jídla můžeme považovat za jednoduchá a velmi chutná. Hlavní ingrediencí je olivový olej v kombinaci s místní produkcí šunek, sýrů a oliv. Itálie je známá také řadou výborných vín. Ať už navštívíte oblast Toskánska, Sicílie nebo Lombardie, jedno mají společné, jejich kuchyně je spíše zdravější, připravovaná z kvalitních a čerstvých surovin.

Oblíbená jídla z Itálie

Enormní počet restaurací s italským jídlem u nás v České republice dokazuje, že je tato kuchyně velice rozšířená a lidé ji mají rádi. Při návštěvě restaurace Praha 6 máte jedinečnou možnost vychutnat si lahodné pokrmy, jako jsou zapečené lasagne s rajčatovou omáčkou, mletým hovězím masem a sýrem, pizzu z kamenné pece, výborné těstoviny na jakýkoliv způsob a pravé italské dezerty. K nejběžnějším italským surovinám patří těstoviny, rýže, mnoho druhů vynikajících sýrů, maso, sušená šunka prosciutto, salámy, ryby a mořské plody. Ze zeleniny nesmí chybět rajčata, papriky, lilky, cukety, artyčoky, olivy, bazalka a další bylinky.

Kvalitní italská kuchyně v Praze

Italských restaurací je mnoho, avšak ne každá je vyhlášená svým kuchařským umem. Naštěstí italská restaurace Praha, kterou můžete znát pod názvem Ristorante Fabiano je zárukou, že se opravdu dobře najíte a ochutnáte pravé italské lahůdky. Restaurace klade velký důraz na kvalitu svých pokrmů a dodržuje tradiční italské receptury. Budete se tu cítit opravdu jako v Itálii. Toto nezapomenutelné místo lze navštívit v době oběda, kdy je připraveno polední menu za skvělé ceny nebo pokud chcete okusit některou z místních specialit při romantické večeři. Aktuálně se podává lososová nabídka, zahrnující tři vybrané pokrmy. V létě můžete využít k posezení letní zahrádku.

italská pizza

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman