Úvodní stránka » *Životní styl* » Vyměňte staré záclony za nové, celý interiér se prozáří

Vyměňte staré záclony za nové, celý interiér se prozáří

Se sychravými dny přichází na řadu i podzimní, nebo chcete-li už předvánoční či rovnou vánoční úklid. Pilné hospodyňky myjí okna, dveře, čistí koberce, mění staré záclony a letní vzdušné závěsy. Ty nahrazují čistými a voňavými ze silnějších a útulnějších materiálů. Celý bytový prostor by měl na podzim dýchat příjemnou atmosférou, teplem a pohodou. Na sedačku patří polštáře a deky s podzimními a zimními motivy z huňatých či dokonce chlupatých materiálů, které večer u televize zahřejí. Vždyť bez těchto bytových textilií by celý domov působil na první pohled prázdný, chladný a nezabydlený.

Je čas schovat letní vzdušné závěsy na příští sezónu

Záclony jsou vyrobeny převážně ze 100% polyesteru, jejich údržba tak není nijak náročná. Čas od času je ale nutné je sundat a vyprat. Nejlepším řešením je prát záclony ručně, budete tak mít jistotu, že se nepoškodí. V případě, že přece jenom zvolíte automatickou pračku, vyberte program určený na jemné praní s teplotou max. 30 ºC. Můžete dát záclony raději do pratelného pytlíku, který zajistí, aby se tenké materiály v pračce nepoškodily, např. se nepotrhaly. Dobrou volbou je použít k praní záclon speciální prostředky na praní, které jsou přímo určené na bílé záclony a závěsy. Ty pak budou rozzářené a krásně bílé. Přípravky totiž obsahují aktivní složky proti nežádoucímu zašednutí.

záclony a závěsy

Čistý bytový textil provoní celou domácnost

Je čas na mytí oken. Novým trendem při mytí oken je elektrická stěrka na setření stékající vody. S pomocí pár tahů budete s prací hned hotoví a sklo se bude blýskat. Není nic horšího, než pověsit čisté záclony ke špinavým oknům. Na zbytek domácnosti se dají použít nejrůznější voňavé prostředky, ale vystačíte si i s vodou a octem. Ten udělá také skvělou službu. Na praní použijte aviváž, voňavé perličky nebo vonné ubrousky do sušičky. A když vaše postel dostane čistě vyprané povlečení, provoní vám celou ložnici na dlouhou dobu.

Tip! Zajímavým způsobem je utírání prachu vodou s kapkou aviváže, ta se postará o nádhernou vůni po celém domě. Návštěvy se nebudou stačit divit, jak to u vás krásně voní!

povlečení

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman