Úvodní stránka » *Životní styl* » Vyhrajte dovolenou snů na ostrově Zakynthos!

Vyhrajte dovolenou snů na ostrově Zakynthos!

Atraktivní Řecko a řecké ostrovy lákají turisty na vůni moře a úžasné řecké pochoutky, především na olivy, sýry a vynikající víno. Řecko se může pyšnit velkým množstvím zajímavých  historických památek a úžasnými podmínkami pro potápění v Středozemním, Egejském a Jónském moři. Zakynthos je třetí největší z jónských ostrovů, a je současně ostrovem s největším počtem slunných dnů v celém Řecku.  

Je však mnoho dalších důvodů, proč patří Zakynthos mezi nejoblíbenější  destinace v Evropě. Ostrov je vzdálený cca 16 km od Peloponésu, odkud je snadná cesta trajektem.  Krása řeckého ostrova Zakynthos je jedinečná, hornaté vnitrozemí je ideálním terénem pro ty, kteří chtějí kombinovat odpočinek u moře s pěšími turistickými výlety.

Dlouhé pobřeží  přerušované strmými vápencovými skalisky se střídá s písčitými a oblázkovými plážemi. Některé jsou dlouhé a široké, jiné tvoří jen úzký pás mezi zástavbou a mořem. Nejromantičtější, ale zároveň hůře přístupná jsou písčitá zákoutí, která jsou skrytá mezi skalami. 

Při pobytu na ostrově Zakynthos stojí za to navštívit i další zajímavá místa mezi které patří malá písčitá pláž pod vysokými útesy na severozápadním pobřeží ostrova, zvaná Navagio. Na boku pláže leží vrak lodi a pláž pokrytá bělostným pískem je přístupná pouze z moře.

Vyhrajte dovolenou snů na ostrově Zakynthos, více na www.dovolenasnu2013.cz

Dovolená snů 2013 

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman