Úvodní stránka » *Životní styl* » Vybrat neotřelý vánoční dárek může být oříšek

Vybrat neotřelý vánoční dárek může být oříšek

Vánoce jsou za dveřmi! Máte už všechny dárky? Pokud ne, tak bychom pro vás pár tipů měli!

Vánoční dárky dokážou přidělat hodně vrásek na čele. Obzvláště pokud jaksi dojde inspirace. Znáte to. Obchody přetékají zbožím a vy z té bohaté nabídky nejste schopni nic vybrat. Pak si řeknete, že něco vyberete na internetu, ale nevyberete. Velká nabídka se nakonec ukáže problematičtější než nabídka omezená.

vanocni-darky.jpg

Když nebylo nic, radovali jsme se z mála

Také máte, milé dámy, v paměti někdejší několikahodinové fronty na síťované punčocháče? To se psal rok 1989. A vybavujete si i tu radost, kterou jste měly poté, když jste si tu frontu vystály? A když jste si ty punčochy na sebe oblékly? Ta předčila i těch několik hodin ve frontě. Přemýšlím, jaké zboží by mi stejnou radost udělalo dnes, a nic mě nenapadá. Když zkrátka v obchodech nic nebylo, dokázali jsme se radovat z toho, co do nich výjimečně dorazilo.

Zavrhněte dárky bez nápadu

Dnes to v každém případě je o poznání jiné. Všude je doslova všechno. V kamenných obchodech i na e-shopech. I přesto při výběru často potřebujeme nakopnout. Jaké dárky třeba kupovat těm, kteří mají všechno? Nebo těm, kteří na otázku, co by si přáli, odpovídají, že nic. V každém případě se snažte vyhnout dárkům bez nápadu, jako jsou ponožky a bačkory.

Vybíráme dárky pro ženu

Zdá se, že lépe se vybírají dárky pro ženy. Ty spolu se zmíněnými punčochami potěší parfémy, šperky i spodní prádlo. Strefíte-li se do správné velikosti. Bodovat ale budete i s kuchyňským robotem či robotickým vysavačem pro hospodyňku, kávovarem pro milovnici kávy a fitness náramkem nebo smoothie mixérem pro sportovně založenou dámu.

Vybíráme dárky pro muže

Mnohem hůře se obecně vybírají dárky pro muže. Herní konzoli či mobilní telefon pro teenagera? Knihu pro dědu? Nebo spíše nějaký doplněk do auta? Co třeba kameru? Vhodné jsou i holicí strojky a zastřihovače. Darovat ale můžete i zážitek. Seskok padákem, let balónem, lázeňský poukaz nebo večeři do luxusní restaurace.

Možnosti naštěstí jsou. Finální rozhodnutí, co komu, ale bude na vás.

 

lifestyle magazine for woman