Úvodní stránka » *Pro děti* » Vybírejte dětský nábytek spolu s vaším dítětem

Vybírejte dětský nábytek spolu s vaším dítětem

Zařizování dětského pokoje není to stejné, jako když dítěti nakoupíte nové oblečení do školy. Přece jen se jedná o investici na pěkných pár let. Kvalitní dětský nábytek poroste s vaším potomkem celé roky. Když budete vybírat chytře, vystačíte si čas od času jen s malými úpravami.

Jak vybírat dětský pokoj, aby dlouho vydržel?

Tuto otázku si kladou rodiče často. Z dětské malé postýlky dítko vyroste strašně rychle. Mnoho rodičů má vytvořený koutek pro miminko v ložnici, a když přijde na řadu řešení dětského pokoje, neví jak na to. Pokud už je dítě o něco starší, např. má tři roky a více, můžete zkusit probrat, jaké má o svém budoucím království představy. Přece jen se bude jednat o osobní prostor dítěte – místo, kde by se mělo cítit dobře a v bezpečí. Vybrat nábytek do dětského pokoje může být tedy oříšek. Při výběru se snažte vše dobře promyslet. Zářivé barvy jsou krásné, ale po čase omrzí, lepší je si s barvičkami vyhrát u doplňků.

dětský pokoj 2

Nábytek podle osobnosti dítěte

Jestliže chcete vybrat dětský nábytek, který má sloužit od tří do 15 let, zkuste být ve svých představách střízliví. Vsaďte na kvalitu a jednoduchost. Je jasné, že je třeba zohlednit povahu vašeho dítěte, jeho zájmy a způsob jak tráví čas. Jestliže chcete vybírat princeznovský pokojík, ke klasickému nábytku přidejte růžové křesílko či dětskou pohovku a osvětlení s motivem princezen. Kluci ocení obrázky Spidermana, Star Wars nebo oblíbené auto McQueen. A z čeho se skládá nábytek pro děti? Samozřejmě, že záleží na velikosti daného prostoru, ale každá ratolest se neobejde bez postele, skříně na oblečení a pracovního stolu se židlí. Podle možností lze místnost doplnit o komodu, knihovnu a poličky.

Malí závodníci by měli mít v pokoji prostor na autodráhu, sportovně založené děti ocení závěsný basketbalový koš a milovníci knih pohodlné dětské křesílko.

 dětský pokoj 1

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman