Úvodní stránka » *Životní styl* » Výběr kočárku neberte na lehkou váhu

Výběr kočárku neberte na lehkou váhu

Brouzdáte na internetu a hledáte spolehlivé a zaručené rady pro správný výběr kočárku? Každá maminka chce pro svoje dítě to nejlepší. V tomto případě tu nejlepší kvalitu. Pokud čekáte Vaše první miminko, každá rada je pro Vás drahá. Není nad postřehy z každodenní praxe od zkušených maminek či od odborníků, kteří se prodejem kočárků dlouhodobě zabývají. Na co si tedy dát při výběru kočárku pozor?

Správná hmotnost kočárku

Všechny kočárky s odlehčenou konstrukci určitě oceníte nejen na pravidelných procházkách, ale i při dalším využití. V období po porodu nebudete mít mnoho sil a energie tlačit těžký kočárek. Za odlehčený kočárek budete vděčná i při tlačení kočárku do kopce či v terénu. Při jízdě hromadnými prostředky, kde není bezbariérový přístup také není snadné zvedat těžký kočárek. Důležitý je i typ koleček, které vybírejte dle terénu, kde budete jezdit nejčastěji.  

Jaký typ kočárku zvolit?

V nabídce internetových obchodů naleznete kočárky od různých značek, kde výrobci dále rozlišují kočárky dle několika druhů. Liší se nejen funkcemi, ale i provedením kočárků. Pro novorozené miminko až  do 6-9 měsíců jsou nejvhodnější hluboké kočárky s rovným dnem, které zaručují dobrou podpěru pro záda dítěte. Pro starší děti, které už dokáží sedět bez cizí pomoci jsou dobrou volbou sportovní kočárky. Vaše dítě může sedět ve směru jízdy a pozorovat dění kolem sebe.

Kombinované kočárky jsou výhodné

Další možností jsou kombinované kočárky. Lze tedy zkombinovat hluboký i sportovní kočárek a Vy tak budete mít o starost méně. U některých modelů získáte jako bonus i autosedačku.Autosedačku  lze u tohoto typu kočárku přivevnit na jeho podvozek a Vy tak budete mít přemisťování dítěte z auta do kočárku mnohem jednodušší. Na delší procházky mají maminky v oblibě golfové kočárky, které jsou malé a skladné. Jsou vhodnější pro větší děti, které už chodí samy. Skvělé kočárky nabízí prodejna BABYPARK, která nabízí široký sortiment kočárků i na svém e-shopu. Kromě kočárků a jejich příslušenství zde vyberete i dětský nábytek pro Vaše milé ratolesti.

kočárky 

Zuzana K.     

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman