Úvodní stránka » *Životní styl* » Vodní dýmky – vůně exotiky a dalekých zemí u vás doma

Vodní dýmky –  vůně exotiky a dalekých zemí u vás doma

Tabáku jste nikdy nepropadli a kouř z cigarety vám smrdí? Vodní dýmky nemají nic společného s rychlým kouřením o pauze v práci nebo večer u piva. Jedná se o způsob relaxace s nádechem orientu. Vodní dýmku si skvěle užijete v čajovně, ale i doma s přáteli.

vodni-dymky.jpeg

Vodnice, šíša nebo vodní dýmka?

Vodní dýmky mají různé výrazy. Slangově jsou označovány za vodnice nebo šíšu, jedná se ale o totéž. Proč jsou vodní dýmky tak oblíbené nejen mezi mladými lidmi? Na jakém principu fungují?

V současné době, kdy je cestování značně omezeno, si můžeme kdykoliv navodit kouzelnou atmosféru orientu doma nebo kdekoliv jinde. Vodní dýmku si snadno pořídíte i v cestovní verzi. Tento rituál začali praktikovat jako první Peršané, později Arabové, až se dostala do povědomí po celém světě. Dnes snad nenajdete čajovnu, kde by ji nenabízeli. Často se s ní setkáte i v barech a restauracích.

Na kouření vodní dýmky si udělejte čas

Kouření vodní dýmky není záležitostí na pár minut, počítejte spíše s rozpětím hodin. A jak šíša funguje? Do vodnice přidáte vodu (dobře funguje i přidání ledu) a zapálíte ji. Na dlouhé zahřátí skvěle funguje kokosové či dřevěné uhlí. Tabák smíchaný s melasou a glycerinem při hoření hodně dýmá. Při rituálu si všichni kolem vodní dýmky předávají hadici (šlauch) a pokuřují. Nevíte, jestli vám bude tabák chutnat? Postačí i levná dýmka, abyste si ji oblíbili, a příchuť, kterou máte rádi. Pokud vám to zachutná, kdykoliv později si můžete pořídit luxusnější variantu vodnice.  

A kde vše pořídit? Pohodlně na internetu. Nemusíte chodit do žádného specializovaného kamenného obchodu. Velký výběr kvalitních vodních dýmek najdete na webu Shisharium. Nenabízejí se zde jen celé komplety, ale i příslušenství. Seženete tu náhradní náustky, kleště, vázy, korunky a mnoho dalšího.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman