Úvodní stránka » *Životní styl* » Venkovní sauny vám upevní fyzické i psychické zdraví

Venkovní sauny vám upevní fyzické i psychické zdraví 

Je několik důvodů, proč si lidé pořizují venkovní sauny. Zmiňme dva zásadní: zlepšení zdraví a možnost relaxace v domácím prostředí. Obzvlášť v dnešní době plné virových a bakteriálních nástrah je upevňování imunity velmi důležité.

venkovni-sauny.jpeg

Zákazy wellness vybízí k vybudování venkovní sauny na zahradě

Vzpomeňme si na poslední dva roky, kdy byly wellness služby, aquaparky a bazény zavřené úplně či nějakým způsobem omezené. Přitom právě v době respiračních potíží je saunování velmi důležité.

Blahodárné účinky vnitřní či venkovní sauny znali již staří Egypťané. Později pronikly tyto starodávné poznatky do Skandinávie, kde budovali kouřové sauny, nebo do Asie, která je známá speciálními stany, kam lidé nosili rozžhavené kameny od ohniště. Kolem 19. století se začaly objevovat moderní finské sauny, jaké známe i dnes. Na výběr je mnoho variant od elektrických přes tradiční vytápěné dřevem až po infrasauny.

Jak funguje venkovní sauna?

Po vstupu do domácí či zahradní sauny se vám v těle spustí přirozený proces, zrychlí se vaše tepová frekvence a v cévách vám stoupne tlak. Důsledkem této změny začnou buňky v organismu produkovat více kyslík, a tím se nastartuje tvorba bílých krvinek. A jak je známo, právě bílé krvinky jsou velmi důležité v boji s nejrůznějšími infekcemi a viry. Pravidelné saunování dokáže udržet optimální stav počtu bílých krvinek v těle. Stáváte se tak odolnější vůči nachlazení, rýmě i závažnějším nemocem.

Venkovní sauna má i další výhody:

  • zmírňuje bolesti svalů a kloubů;
  • uvolňuje dýchací cesty;
  • zklidňuje mysl, zlepšuje koncentraci;
  • funguje jako prevence proti migrénám;
  • vyhlazuje a čistí pleť;
  • pomáhá při problémech se spánkem.

Z čeho by měla být postavena zahradní sauna?

Je váš sen kvalitní nadčasová zahradní sauna? Závisí to na použitém materiálu. Ten rozhoduje, jak dlouho dřevo vydrží ve venkovních podmínkách. Odborníci doporučují používat prvotřídní severskou borovici, případně severský smrk.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman