Úvodní stránka » *Životní styl* » Tipy pro údržbu nadzemního bazénu

Tipy pro údržbu nadzemního bazénu

Toužíte po teplých slunečných dnech, opalování na horkém slunci a koupání v bazénu? Jednou z možností je zakoupení vlastního bazénu, avšak důkladně si vše promyslete. Letní sezóna je ještě daleko, ale Vy můžete být připraveni s předstihem. Bazén, který by odpovídal Vašim představám a možnostem si můžete vybrat už dnes.

Jak vybrat bazén pro celou rodinu?

Jedním z důležitých a rozhodujících kritérií při výběru bazénu je účel pořízení, velikost a možnosti umístění. Měli bychom vědět, kdo a jakým způsobem jej bude využívat. V široké nabídce si můžete vybrat bazény z různých velikostí i rozličných tvarů. Jestliže nevyžadujete od zahradního bazénu vysoký standard a luxus, ideální variantou pro Vás budou plastové či nafukovací nadzemní bazény, které se stávají obvyklou součástí téměř každého rodinného domu.  

Jak udržovat nadzemní bazény?

Nadzemní bazény mají zpravidla kruhový nebo oválný tvar a jsou velice praktické zejména proto, že jsou přenosné, a tak se dají na zimní období uskladnit do sklepa nebo do garáže. Již ke konci sezóny je vhodná údržba vody chemickými přípravky. Důležité je zbavit bazén od mechanických nečistot a v případě, kdy ponecháme bazén přes zimu venku, snížit hladinu vody cca deset centimetrů pod nasávací hrdlo filtrace tzv. skimmeru. Přes zimu použijte na zakrytí bazénu plachtu, která bude skvělým pomocníkem před padajícím listím a dalším znečištěním.  

Vhodné ošetření vody pro alergiky

Na jaře začínáme připravovat bazén na další sezónu, vyčistíme zanesenou filtraci, důkladně umyjeme celý bazén, popřípadě vyměníme některé plastové součástky a komponenty. Pokud máte v rodině alergiky či osoby s citlivou pokožkou, dbejte na opravdu důkladé vyčištění filtrace a potrubí. Pozor na chlor a jeho nevhodné dávkování, což je často důvodem vzniku problémů s kožními ekzémy a alergiemi. Vyzkoušejte bezchlorovou chemii na bázi peroxidů.

nadzemní bazény

Zuzana K.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman