Úvodní stránka » *Módní trendy* » Tipy na spodní prádlo pro radost - smyslné i pohodlné

Tipy na spodní prádlo pro radost - smyslné i pohodlné

Pořizujete si nové spodní prádlo a váháte jakou velikost zvolit? Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. S pomocí pár osvědčených rad a šikovných tipů to ale zvládnete i vy. Nezáleží na tom, zda máte štíhlou chlapeckou postavu, nebo naopak silnější stehna a větší bříško. Vyzdvihněte své kvality a ukažte, že jste krásná!

Spodní prádlo je k dostání v rozličných materiálech, barvách a v nejrůznějších variantách střihů. Základem při rozhodování, co si skutečně pořídit je, v čem se cítíte nejlépe, jaké barevné kombinace vás vystihují a střih lichotící vaší konkrétní postavě. 

Romantičky se rády oblékají do krajky, praktické ženy do bavlny a modalu, svůdnice nosí satén. Nezáleží pak na tom, jestli se vám líbí červená, bílá nebo černá barva, podstatné je zvolit správnou velikost spodního prádla. Když se netrefíte, nebudete se cítit pohodlně a poklesne vám sebevědomí. A přitom úplně zbytečně, tak jdeme na to!   

spodni-pradlo-sexy.jpg spodni-pradlo-a-kalhotky.jpg

Jak vybrat správně dámské spodní prádlo?

Měřit, měřit a měřit! Ano vše je o pečlivém měření. Znáte pořekadlo dvakrát měř, jednou řež? I tady má své opodstatnění. A jak tedy získat správné míry? Nejpřesnější měření je s pomocí krejčovského metru. Je ohebný a přizpůsobí se tělu. Klasické dámské spodní prádlo tvoří podprsenka a kalhotky. U podprsenek vás zajímají dva rozměry – pod prsy a přes prsa. No a co když máte poprsí povolenější a není na správném místě jako před lety? Vždycky se měřte v podprsence s lehkou výztuží. Metr přikládejte vodorovně kolem dokola přes nejplnější místo hrudníku. Po odečtení rozměru obvodu získáte velikost košíčků.

Tip! Aby sexy spodní prádlo dobře sedělo i po několika vypráních, zvolte lehce menší obvod pod prsy, než si skutečně naměříte. Postačí ubrat 5 cm.

Jaký typ podprsenky dělá hezká prsa?

Na trhu můžete narazit na spoustu typů podprsenek. Nedávejte však důraz pouze na módní trendy, ale řiďte se tím, co vám sluší a sedí. Nemusíte nosit tanga, když se v nich pořád ošíváte a není vám to příjemné.

Každá máme jiný tvar a plnost prsou, jiný typ postavy. Push-up podprsenky udělají nádherný dekolt drobným ženám s menšími vnady. Dámy s plným poprsím by měly volit spíše lehké výztuže, silnější ramínka a pevné zapínání. Při zkoušení prádla se zkuste trošku prohýbat, projít se, udělat pár dřepů, předklonit se. Je jasné, že takové zkoušení prádla je vhodnější spíše na doma, než v kabince obchodu. Ale pokud je vše na svém místě i po lehké akrobacii, nikde nic nepřetéká, ani nechybí, pravděpodobně jste zvolila ideální velikost.

spodni-pradlo-damske.jpg spodni-pradlo-pro-radost.jpg

Dobře padnoucí kalhotky

Ani u kalhotek nepodceňte správnost měření. Při přiložení metru stůjte rovně, nejlépe pouze ve spodním prádle. Jestliže máte těsný výsledek a rozhodujete se mezi dvěma velikostmi, dejte přednost větší variantě. Tak vás nebude nic tlačit a kalhotky se nebudou zařezávat nepříjemně do kůže. Obvod boků měřte vodorovně v jejich největším obvodu přes zadek. Byla by škoda pořídit si např. spodní prádlo Calvin Klein a nenosit ho jen kvůli tomu, že si koupíte menší velikost s vidinou, že zhubnete pár kil. Jestliže už investujete do prádla, řiďte se aktuálními mírami.

Pozor na laciné umělotiny

Věděli jste, že vám může špatně zvolený materiál spodního prádla zdravotně ublížit? Bohužel i na českém trhu je k dostání mnoho nekvalitních značek. Poznáte je podle na omak nepříjemného umělého materiálu. Spodní prádlo by mělo být maximálně prodyšné a bezpečné. Dbejte na to zvláště v případě, pokud trpíte na záněty a mykózy intimních partií. Ideální volbou je bavlna doplněná o elasten kvůli pružnosti. Oblíbený je i bambus, který má antibakteriální schopnost a navíc reguluje teplotu.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman