Úvodní stránka » *Životní styl* » Tipy, kam vyrazit s dětmi v Praze do přírody

Tipy, kam vyrazit s dětmi v Praze do přírody

Nudíte se v karanténě a nevíte, kam s dětmi v Praze do přírody vyrazit? Podívejte se na naše tipy na návštěvy parků, ale i postupně otevíraná místa z důvodu koronavirových opatřeních.

výlety do přírody Praha

Kam s dětmi v Praze

Možností, kam s dětmi v Praze vyrazit během karantény, je několik. Ne každému však všechna místa vyhovují, ať už z důvodu velkého množství lidí, nebo špatné dopravní dostupnosti. Proto jsme vybrali různé varianty, abyste si v nich našli tu pravou pro vás!

Botanická zahrada

Pokud patříte mezi milovníky rozkvetlých květin, přijďte přivítat jaro do pražské botanické zahrady v Troje. Uvidíte zde tisíce květů (rododendronů, tulipánů, pestrobarevných narcisů, řebčíků, bledulí), keře aromatických rozmarýnů, které se využívají jako koření v kuchyni, ale i rozkvétající pivoňky. Venkovní expozice je otevřena denně od 9:00 až 19:00 hodin. Areál je vhodný i pro maminky a tatínky s kočárky. Děti ho mohou projet na odrážedlech a odstrkovadlech.

Vrtbovská zahrada

Navštivte barokní Vrtbovskou zahradu ležící na svahu Petřína. Zahrada je známá slavnostním nasvícením soch, fresek a ateliéru Mikoláše Aleše, které se koná dvakrát ročně (na začátku a na konci sezony). Vašim dětem se budou líbit noví papoušci v obrovské voliéře ve spodní části kaskádovité zahrady. Zahrada patří mezi jednu z nejkrásnějších. Je zapsána jako nemovitá kulturní památka na seznamu UNESCO. Navštívit ji můžete denně od 10:00 do 18:00 hodin. 

Další tipy na výlety s dětmi v Praze

Pokud chcete vyrazit s dětmi v Praze do přírody, podívejte se níže na tipy.

Klánovický les 

Klánovický les, situovaný v části Prahy 9, nabízí stezky pro děti, které jsou uzpůsobené odrážedlům, odstrkovadlům i kočárkům. Můžete si vybrat trasu jednoho okruhu v délce 5 kilometrů (Lesní galerie I.), nebo třech na sebe navazujících v délce 14 kilometrů (Lesní galerie II.).

Přírodní park Modřanská rokle 

Podobné možnosti pro kočárky, odrážedla a odstrkovadla nabízí i přírodní park Modřanská rokle v části Prahy 4. Modřanskou roklí se můžete vydat z Libuše do Modřan. Pro cestu zpět lze využít autobusové dopravy. Celková délka trasy je 7 kilometrů.

Zdroj: kudyznudy.cz, vylety-zabava.cz

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman