Úvodní stránka » *Životní styl* » Tetování není hena. Je potřeba o něm přemýšlet

Tetování není hena. Je potřeba o něm přemýšlet

Dát si něco vytetovat na rameno nebo stehno dnes chce skoro každý. Ještě poměrně nedávno měli kérky převážně zločinci, dnes se jimi chlubí i vysoce postavení manažeři, lékaři nebo podnikatelé. Ne každý je však s výsledkem naprosto spokojen. Existuje velké množství lidí, kteří svého rozhodnutí potetovat se dodnes litují.

tetovani.jpeg

Lépe nic než špatné tetování

Pokud nejde o tetování ze žvýkačky, je velice složité ho odstranit. Nachází se totiž i ve spodních vrstvách kůže, a tudíž je potřeba opravdu radikální zásah laserem. A nejedná se o nic příjemného. Ani co se financí týče, nebudou asi všichni úplně nadšení.

Odstraňování obrázku z kůže může přijít na pěkné prachy, hlavně je-li tetování přes celá záda. Navíc po zákroku zůstane dosti nehezká jizva, takže úplně bez následků to také není.

Než si nechat na kůži vytetovat nějaký nesmysl, je mnohem lepší se bez něj obejít. Špatný obrázek na nepravém místě může člověku pěkně komplikovat život. Dobrými příklady za všechny jsou kupříkladu jména bývalých lásek, případně symboly typu svastika či rudá hvězda.

Profesionální práce je vždy lepší

Velkou chybou rovněž bývá nechat si tetování dělat od kamarádů, kteří se tím běžně neživí. Ti sice mohou mít talent, nicméně i přesto se nemusí dílo vždy podařit.

Ještě horší je si plácnout s někým neznámým na ulici nebo někde v baru, a pak si nechat udělat tetování na nějakém pochybné místě, které většinou nesplňuje ani základní hygienické standardy. Na takové ukvapené činy pozor. Nemusí se vyplatit.

Snažit se ušetřit je sice fajn, ale nic se nemá přehánět. Mnohem lepší je si připlatit a za své peníze dostat skutečnou kvalitu. Stačí jen zajít do některého tetovacího studia v Praze. Dobří jsou třeba v Unholy Tatoo, kde je možné dostat i solidní cenu.

Následná péče

Tetování není hotové hned po ukončení prací, ale až po pár týdnech. Kůže ho totiž musí nejdřív vstřebat.

Aby se tak stalo, je nezbytné dodržovat alespoň základní opatření. Hlavní je vyhýbat se přímému slunci, ovšem ani namáčení inkriminovaného místa nic nezlepší. Proto je moudřejší tetování při očistě vždy zakrýt igelitem.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman