Úvodní stránka » *Životní styl* » Správný výběr tenisové rakety

Správný výběr tenisové rakety

Mezi oblíbené sporty bezesporu patří tenis, který je považován za elegantní hru pro dva až čtyři hráče. Ke hře je zapotřebí tenisová raketa, míček, tenisová síť a hřiště určené pro tenisovou hru. Tato hra je určená pro všechny hráče bez rozdílu věku, výšky, váhy či pohlaví. Avšak na profesionální úrovni jsou až na výjimky muži a ženy zvlášť. Pokud rádi sportujete a uvažujete o tom, že si pořídíte novou sportovní výbavu jako je např. tenisová raketa, tak nezapomeňte, že v dnešní době je v prodeji celá řada sportovního náčiní a není snadné vybrat to správné.

Nepodléhejte designovým a barevným kouskům, zaměřte se na funkčnost

Uvažujete-li o zakoupení nové rakety na tenis, všimněte si několika důležitých parametrů, podle kterých lze tenisové vybavení vybírat. Není podstatné, jak na Vás působí prodejce nebo jak stylově raketa vypadá, ale jaké má parametry, které mají zásadní vliv na funkčnost a na samotnou hru. Než si půjdete zakoupit novou tenisovou raketu, ujasněte si, co od ní očekáváte. V případě, že s hraním tenisu teprve začínáte, nechte si raději poradit od odborníků ve specializovaných sportovních prodejnách. Chcete-li si zakoupit dražší model, raketu si nejprve vyzkoušejte.

Podle čeho vybírat raketu na tenis?

Tenisové rakety jsou k dostání vypletené nebo bez výpletu, což ocení spíše zkušenější hráči, kteří si nechají raketu vyplést podle vlastních požadavků na materiál, průměr či napětí strun. Dále se zaměřte na to, jakou hmotnost má zvolená tenisová raketa. Těžší rakety jsou mnohem stabilnější, tužší a více údernější a eliminují otřesy do ruky hráče. Pokud hledáte raketu, se kterou se dobře manipuluje a umožňuje rychlejší švih, zvolte lehčí model. Při výběru se setkáte s materiály rámu, jako je karbon, grafit či kevlar, s velikostí hlavy rakety, výpletem, vyvážením tenisové rakety a pružností rámu. Tenisové rakety jsou k dostání od různých značek např. Dunlop, Slazenger apod. v různých cenových relacích od několika stokorun až po tisíce korun.   

tenisová raketa

 Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman