Úvodní stránka » *Životní styl* » Speciality české kuchyně, které prostě musíte ochutnat!

Speciality české kuchyně, které prostě musíte ochutnat!

Milujete tradiční českou kuchyni? Každého gurmána určitě potěší vybrané lahodné speciality české kuchyně v kombinaci s kvalitním pivem. V pivovarském dvoře nedaleko Prahy v malebné obci Chýně se vám splní váš sen. Vaše chuťové pohárky budou vnímat všemi svými smysly výbornou chuť dobře připravených pokrmů, na které jen tak nezapomenete. Do místní restaurace se budete vždy rádi vracet. Pivovarský dvůr vznikl již v roce 1992 a dokázal propojit skvělou restauraci s vlastním pivovarem. Příjemné prostředí s bohatou historií je perfektním místem pro rodinnou oslavu, večeři s milovanou osobou či firemní sešlostí. Vaše rodina a přátelé budou nadšení stejně jako vy.

Nabídka piva domácí výroby vám zachutná

V pivovarském domě, který se nachází na místě bývalých prostor místního kláštera, si můžete přijít posedět s přáteli a pochutnat si na výtečném pivu. Pověstné velice dobré pivo je vyráběno z tradičních surovin, jako jsou slad, chmel a voda. Sládci zde vaří jen kvasnicové nefiltrované svrchně nebo spodně kvašené pivo. V nabídce jsou tři druhy pivního moku, a to klasický světlý kvasnicový ležák českého typu, pšeničné svrchně kvašené pivo a speciály anglosaského typu (ale, stout, ipa, pale ale). V restauraci si k pivu můžete dopřát třeba speciality české kuchyně, v poledne je možnost objednat si jídlo z poledního menu za nižší cenu.

Výborné speciality místní kuchyně

V jídelníčku restaurace si vybere i ten nejnáročnější konzument. Ochutnat můžete vynikající pečená vepřová žebírka s křenem, pečené vepřové koleno na černém pivu a hovězí pikantní steak s omáčkou demiglas s grilovanou zeleninou, což potěší převážně hosty v zastoupení mužů. Pro ženy jsou připraveny lahůdky, např. maso tří chutí s omáčkou demiglas a zeleninou na grilu nebo králičí medailonky se slaninou a dijonskou omáčkou. Na firemním večírku zabodujete s objednávkou pořádné porce tataráku z pravé svíčkové. Sledujte akce, kuchaři pravidelně připravují hody, kde jsou podávány různé speciality s živou hudbou a obsluhou v dobových kostýmech. Ta podívaná určitě stojí za to!

speciality české kuchyně

Autor: Zuzana Klímová

lifestyle magazine for woman