Úvodní stránka » *Životní styl* » Seznamte se s živočichy, kteří tu žili za dob dinosaurů

Seznamte se s živočichy, kteří tu žili za dob dinosaurů. Navštivte Protivínskou ZOO!

Ještě dnes je možné spatřit živočichy, kteří si pamatují doby, kdy naši planetu obývali dinosauři. Jsou to například želvy a krokodýli. A právě tato zvířata, zejména krokodýly, můžete vidět v unikátní krokodýlí ZOO v Protivíně.

V roce 2005 pan Miroslav Procházka začal budovat unikátní ZOO v Protivíně, která se dnes těší přízni mnoha návštěvníků a v minulém roce dokonce oslavila světový úspěch. Podařil se zde totiž jako v jediné ZOO na světě odchov mláďat gaviála indického mimo tropické pásmo.

Tato rodinná ZOO je koncipována tak, aby si zde přišli na své jak děti, tak dospělí. Zejména u dětí je velmi oblíbený největší krokodýl chovaný v ČR, který se jmenuje Golem. Návštěvníci se také velmi rádi setkávají se světovou raritou, kterou je jediná bílá samice gaviála sundského na světě Afrodita.

V Protivíně si návštěvníci mohou prohlédnout například krokodýla siamského, krokodýla filipínského, krokodýla novoguinejského, krokodýla mořského, krokodýla kubánského a mnoho dalších.

Historie krokodýlí ZOO v Protivíně

Krokodýlí ZOO v Protivíně vznikla na základě soukromého chovu současného majitele, pana Miroslava Procházky. Pan Procházka má s chovem krokodýlů dlouholeté zkušenosti. Prvního z nich získal dokonce již ve svém mládí, a to ve Stanici mladých přírodovědců v Písku. V roce 1996 se rozhodl pro vlastní chov a v roce 2005 začal budovat krokodýlí ZOO, jak ji návštěvníci znají dnes. První návštěvníky protivínská ZOO přivítala v roce 2008.

Akce pro školy

Kromě klasické expozice, kde se návštěvníci mohou seznámit se všemi 23 recentními druhy krokodýlů včetně mláďat, ZOO nabízí akci pro školy s názvem Cesta do pravěku aneb pravěká ZOO. V rámci této expozice si studenti mohou prohlédnout dermoplasty a kostry různých druhů živočichů, hady, žáby nebo líhně, díky kterým místní mláďata přicházejí na svět.

 krokodýlí zoo

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman