Úvodní stránka » *Životní styl* » Sedací soupravy jsou dominantou obývacího pokoje

Sedací soupravy jsou dominantou obývacího pokoje

Doba pokročila a již dávno se jako rodina nescházíme jen u jídelního stolu. Mnoho domácností má spojenou kuchyň s obývacím pokojem a právě u sedací soupravy se setkáváme nejčastěji. Často ve spojení velkoplošné televizní obrazovky nebo dobrého pití, chuťovek a oříšků.

sedaci-soupravy.jpeg

Jaká velikost sedací soupravy je ideální?

Výběr sedačky není jednoduchý. Jedná se o investici na pěkných pár let. A pokud nás osloví např. německá luxusní sedačka z kvalitního materiálu či kůže, poslouží nám i po několik desetiletí. A čím se řídit při výběru sedačky či křesel?

  • Prvním důležitým bodem by měla být velikost obývacího pokoje a jeho rozpoložení. Je rozdíl, pokud se jedná o velkou čtvercovou místnost, anebo dlouhý obdélník s malou šířkou.

 

  • Dalším důležitým faktorem by měla být smysluplnost využití. Kolik členů rodiny žije v domácnosti, případně kolik lidí se v obývacím pokoji často setkává? K čemu by měla sloužit, zda jen pro sledování televize, anebo pro pravidelné hraní deskových her.

 

  • A poslední bod – kdo na ní bude sedět? Jedná se o dospělé jedince nebo rodinu s dětmi? To je důležité hlavně z hlediska volby materiálu. Např. kožené sedací soupravy jsou odolnější než ty látkové. Děti často sedačku ušpiní a údržba může být velmi obtížná.

Ideální sedací souprava má i další funkce

Je-li váš dům či byt menší, určitě oceníte, když zvolíte rozkládací sedací soupravu. Sedačku kdykoliv jednoduše a rychle rozložíte. Může u vás přespat návštěva, která k vám přicestovala z větší vzdálenosti, anebo budete mít oslavu, kde si budou chtít všichni připít alkoholickým nápojem.

K sedačce si pořiďte třeba i taburet na sezení, na podpěru nohou či s úložným prostorem na deku. Některé sedačky mají v ceně i dekorační polštářky, opěrku hlavy a poličku.

TIP! Hledáte-li opravdovou kvalitu, vsaďte na firmu Inelis, která nabízí sedací soupravy ve vysoké kvalitě.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman