Úvodní stránka » *Životní styl* » S čím vším dokáže architekt pomoci a poradit?

S čím vším dokáže architekt pomoci a poradit?

Pokud vás čeká výstavba nebo rekonstrukce domu či bytu, možná přemýšlíte, jestli se vám vyplatí spolupráce s architektem nebo designérem. Přece jen se jedná o další výdaj navíc, který zatíží vaši peněženku. Ve skutečnosti vám však odborník dokáže ušetřit spoustu času i peněz. Upozorní vás na nedostatky a poradí, jak interiérové prostory zařídit vkusně, funkčně a v optimálním poměru kvalita/cena.

bytový architekt.png

Zkušený architekt či designér vás navede na správnou cestu

Máte jasnou představu o tom, jak by vaše nové bydlení mělo vypadat? Bez předchozích zkušeností se při návrhu svépomocí můžete dopustit mnoha chyb, které se budou v budoucnu jen těžko odstraňovat.

Podle interiérové designérky Kristýny Jandíkové patří mezi klasické chyby majitelů domů a bytů podlehnutí náhlému „vzplanutí“. Sáhnou pak po věci, předmětu či materiálu, který se jim líbí, a to bez předem určeného konceptu a ohledu na prostor jako celek. „Designér je od toho, aby ladil věci a poskládal je klientovi tak, aby se mu líbily, byly praktické a současně se k sobě hodily,“ doplňuje.

Designér pomůže s výběrem obkladů do koupelny i kuchyně

Bytoví designéři i architekti se podrobně věnují každému prvku v interiéru. Pomohou nejen s návrhem dispozic či rozmístěním vybavení, ale také s volbou podlah či obkladů. Typickým příkladem jsou obklady do koupelny, které zásadním způsobem ovlivňují vzhled celého prostoru. „Obklad a dlažba je základ. Lustr vyměníte jednoduše, ale dlažbu?“ upozorňuje na důležitost výběru Ing. Jandíková.

obklady do kuchyně v bytě či domě.png

Samostatnou kategorií jsou obklady do kuchyně, které musí svým vzhledem ladit ke stylu i materiálu kuchyňské linky. Některým kuchyním sluší monumentální obklady z přírodního kamene, jiným zase nenápadné a minimalistické obklady ve světlých odstínech nebo bílé barvě. O to důležitější je vybírat každý prvek v interiéru s ohledem na celek. A právě to dokážou odborníci z řad architektů a designérů na výbornou. Mají dokonalý přehled o nabídce na trhu, znají vlastnosti jednotlivých materiálů a vědí, které dekory, formáty či vzory k sobě pasují.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman