Úvodní stránka » *Podnikání* » Rekvalifikační kurz účetnictví zvládnete i při mateřské

Rekvalifikační kurz účetnictví zvládnete i při mateřské

Hodně maminek na mateřské dovolené zjišťuje, že už se do bývalé práce nechtějí vrátit. Nemusí to být jen o tom, že by je daná práce nebavila, ale s malým dítětem už si nemohou dovolit pracovní dobu od rána do večera. Pracovat s vysokým nasazením, jezdit na pracovní schůzky do dalekých měst, na meetingy a školení na několik dní mimo Českou republiku nebo chodit do zaměstnání na směny jsou věci, které jsou pro většinu maminek od malých dětí naprostým tabu.

Většinou není možné takto náročnou práci skloubit s nově získaným rodinným životem. Právě proto hodně matek právě na mateřské či rodičovské dovolené začíná podnikat nebo se zapíší třeba na rekvalifikační kurz účetnictví. A proč zrovna účetnictví? Stojí za tím dva důvody. Buď si chtějí oprášit školní znalosti a pracovat jako účetní pro nějakou firmu z domova, druhou možností je vlastní podnikání. Základní znalost účetnictví se hodí i těm, kteří mají svůj business a využívají služeb externí účetní. Avšak lehce jí vidět pod prsty a rozumět číselným výstupům, které posílá je vždycky velkou výhodou.   

Finanční gramotnost by měla být základním kamenem

Nezáleží na tom, v jakém oboru chcete podnikat. Základním kamenem všech živnostníků i zakladatelů menších či středních společností by měla být slušná finanční gramotnost a schopnost porozumět alespoň trochu účetnictví. Na počátku každé podnikatelské činnosti nemusíte mít na účtu peníze na zaplacení profesionálních služeb v této oblasti. Ideální je, když se do toho zpočátku pustíte sami a odborníka si najmete až v momentě, kdy vám vaše úsilí začne přinášet zajímavé zisky. To je potom nejlepší doba na to, účetní záležitosti předat někomu jinému a uvolnit si ruce pro rozšíření podnikatelského záměru.

Rekvalifikační kurz účetnictví

Rekvalifikační kurz účetnictví vám pomůže nastartovat podnikání 

Hodně lidí začne s podnikáním úplně od začátku, aniž by si zjistil a nastudoval potřebné náležitosti, zákony a předpisy platné u nás v České republice. Bohužel to často končívá velkými dluhy či nedoplatky za daně a pojištění. V horším případě lidé platí i vysoké pokuty za neznalost zákonů. Jeden špatný krok nebo jedna menší chyba vás může stát statisícové dluhy, které budete splácet mnoho let. A přitom úplně zbytečně!

Než si tedy půjdete vyřídit živnostenský list, nastudujte si důkladně všechno potřebné ohledně vašeho oboru podnikání. Třeba se i zapište na kurz účetnictví. Úřad práce proplácí rekvalifikační kurzy v plné výši, pokud jste vedeni jako uchazeči o zaměstnání. Příspěvek na kurz až ve výši 85 % můžete získat od Úřadu práce i jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) a jako zaměstnanec. Nenechte se odradit několika stránkovými formuláři a přílohami žádosti. Pokud si nebudete vědět rady, pomohou vám přímo na Úřadu práce nebo ve společnosti, kde pořádají akreditované rekvalifikační kurzy.

Kurz účetnictví pro naprosté začátečníky

Maminky se často mylně domnívají, že budou na kurzu účetnictví naprosto ztracené, že nepochopí souvislosti a nebudou učivo zvládat. Pravdou však je, že mnoho kurzů je připravených i pro naprosté laiky v oboru. Ani vzdělání v oboru nemusí být výhodou, obzvlášť pokud jste ze školy už pěknou řádku let. Zákony a celá oblast účetnictví se neustále mění, vy se tak na kurzu naučíte aktuálně platné znění. Nezáleží na tom, odkud jste, rekvalifikační kurz účetnictví pořádaný společností Orange Academy probíhá v Praze, v Brně, Ostravě a dalších městech po celé České republice. Kurzy probíhají večer nebo o víkendech. Můžete si tak snadno zařídit hlídání vašeho dítěte.

Pro aktuální videa z oblasti práce a personalistiky odebírejte kanál Orange Academy. Vyplatí se to!

Rekvalifikační kurz účetnictví

Autor: Zuzana Klímová

lifestyle magazine for woman