Úvodní stránka » *Životní styl* » Program Výstavba umožní bydlení i osobám s nízkými příjmy

Program Výstavba umožní bydlení i osobám s nízkými příjmy

Velkým problémem obcí, zejména v některých regionech, je nedostatek cenově dostupného bydlení, zejména pro osoby, které spadají do kategorie nízkopříjmových. Jelikož obce nedisponují dostatkem prostředků pro vybudování bydlení pro tyto obyvatele, přišel Státní fond rozvoje bydlení s vítanou pomocí - programem Výstavba. Obce nyní mohou získat výhodné úvěry, které jim pomohou s výstavbou nájemních bytů i pro osoby, které si zatím vlastní dostupné bydlení nemohou dovolit.

Pro koho je určeno sociální bydlení

Smyslem programu Výstavba je dát obcím do ruky nástroj, pomocí kterého by mohly situaci na trhu sociálního bydlení značně vylepšit. Právě představitelé jednotlivých obcí dobře vědí, které rodiny potřebují bydlení nejvíce. Nemusí jít vždy jen o občany, u kterých došlo k tzv. tržnímu selhání v oblasti bydlení. Sociální bydlení jistě ocení i matky samoživitelky či senioři.

Obce mohou dotace z programu výstavba použít i k udržení obyvatel veřejně prospěšných profesí, jako jsou lékaři, učitelé nebo policisté.

Další výhody programu Výstavba

Výhodou programu je také to, že se dá využít nejen k financování výstavby sociálních bytů tzv. na zelené louce, ale také k rekonstrukcím objektů, které již obce vlastní. Namísto výstavby nových objektů je možně dotace využít i k odkupu vhodných nemovitostí od soukromých vlastníků. Díky tomu mohou obce zajistit dostupné bydlení pro všechny, kdo to potřebují.

Pokud potřebujete pomoci se získáním dotace z programu Výstavba nebo se stavbou či rekonstrukcí bytů, určitě nešlápnete vedle, pokud se obrátíte na společnost LBCC Holding a.s. na adrese https://www.smartinvestsolution.com, která vám zajistí nejen získání dotace, ale i výstavbu sociálních bytů na klíč. Pro účely financování sociálního bydlení má Státní fond rozvoje bydlení připravenou celkem jednu miliardu korun, která zcela jistě významně přispěje ke zlepšení bytové situace obyvatelstva s nižšími příjmy a nevyhovujícím bydlením.

dostupné bydlení

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman