Úvodní stránka » *Pro děti* » Proč je dobré zřídit účet pro vaši ratolest

Proč je dobré zřídit účet pro vaši ratolest

Přemýšlíte, jak nejlépe zaopatřit dítěti budoucnost po finanční stránce? Jaké formy spoření jsou reálné a proč je výhodný účet pro děti?

Děti jsou radost… Jsou tím nejdůležitějším, co máme. Zkrátka – jsou naše budoucnost. Každý rodič se tak snaží pro ně zajistit to nejlepší, co je možné. A spořit pro děti lze už od jejich narození. Nabídka produktů a služeb je velmi obsáhlá, nabízí se tedy mnoho variant. Někdy je proto obtížné se v aktuální nabídce na trhu zorientovat.

Podstatné je vždy se řídit vlastním uvážením a možnostmi, které si můžete dovolit. Založením a následně umožněným spořením, účet pro děti řeší jejich finanční budoucnost. Navíc, jakmile dítě bude odrostlejší, jedná se o správnou cestu jak ho učit hospodařit s penězi a chápat jejich hodnotu.

Vhodné spoření pro snadnou budoucnost dítěte

Jako možnost spoření se nabízí především spořicí účty či stavební spoření. Spořicí účet je sice nejznámější variantou, ale kvůli nízkému úroku není schopen ani pokrýt inflaci či větší zajištění do budoucnosti. Stavební spoření je vhodnější alternativou, ale ani to není úplně ideální, neboť se vyplatí pouze na několik let.

Ideální možností, jak spořit pro děti, jsou zejména podílové fondy. Tato volba s sebou nese jistá rizika, má však zároveň nejvyšší zisk. Vybírat lze i z nemovitostních fondů. Ohledně aktuálně nejvýhodnějších podílových fondů vám poskytnou veškeré informace a detaily kompetentní osoby a kvalifikovaní odborníci, jako jsou bankovní poradci a úředníci.

Rovněž vám sdělí, které podílové fondy jsou momentálně nejstabilnější a především nejvhodnější pro vás. Věřte, že pokud budete naslouchat specialistům a řídit se jejich radami, je reálné úspory vašich dětí význačně zhodnotit, a tím jim jednou velmi ulehčit vstup do světa mezi dospělé.

Parametry pro spořicí produkty

Je dobré znát základní podmínky a požadavky, které by měl spořicí účet splňovat. Důležitá je flexibilita, tj. možnost změny na základě finanční situace. Spořicí služba by měla poskytovat možnost změny a být otevřená pro různé obměny v rámci výše spořené finanční částky či délky, stejně tak i ohledně možnosti vybrání naspořených peněz.

Každý rodič má mnoho možností, ke kterým lze vlastní dítě také připojit – například použití vašeho životního pojištění. V tomto případě postačí jen dítě přidat na smlouvu. Není zapotřebí uzavření nové smlouvy nebo pojistky.

Je vhodné se detailně zajímat ohledně každého produktu, co vše je nabídnuto. Někdy může jít jen o pouhých pár korun, jindy pokud se zapomenete podrobně informovat a řádně si nepročtete podmínky, můžete se připravit až o tisíce korun ročně.

Bankovní účet pro děti aneb co vše je reálné

Běžný osobní účet je dnes takřka samozřejmostí. Proč i dětem nepořídit účet a nenaučit je posléze zacházet s bankovními produkty již od dětství? Účty pro děti mají i další výhody.

Bankovní společnosti nabízejí účty pro děti a jejich vedení je většinou zdarma. Prakticky vše je shodné s osobním běžným účtem dospělého jedince. Dítě obdrží rovněž přístup k vlastnímu internetovému bankovnictví, může zadávat příkazy a sledovat stav účtu.

Banka sice veškeré náležitosti zajistí a umožní přístup, ale je pouze na každém rodiči, jak naučí dítě s penězi zacházet a manipulovat nejen v rámci internetového bankovnictví. Vše je pod dozorem rodičů, kteří tak mají přístup k nastavení denního i měsíčního limitu, ovládání funkcí jednotlivých služeb, mají možnost danou službu deaktivovat.

Seznámení dítěte s penězi a jeho přístup k účtu musí být úměrné k jeho aktuálnímu věku. Je zapotřebí, aby dítě pochopilo pojem a význam peněz, smysl účtu, jaké funkce lze využít a k čemu slouží. Zejména je důležité vysvětlit dítěti rozdíl mezi penězi ve fyzické podobě a těmi, které jsou k dispozici na účtu apod.

Kde a jak vybrat správný účet pro děti?

Asi jako první vyvstane na mysl, že založíte účet pro dítě u banky, ve které sami máte veden osobní bankovní účet. Ne vždy se ovšem musí jednat o nejlepší volbu a řešení. Mějte na paměti, že bankovní instituce přibývají.

Záměrem účtu je naučit děti správnému hospodaření s penězi. Při výběru vhodné banky se řiďte preferencemi i měsíčním vedením účtu. Dále na základě transakčních poplatků, neboť v tomto ohledu je mezi bankami rozdíl. Rovněž zohledněte i výběry z bankomatu a použitelnost bankovní karty.

spoření pro děti

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman