Úvodní stránka » *Podnikání* » Problémy s instalací tiskárny

Problémy s instalací tiskárny

Pořídili jste si novou tiskárnu, ale máte problémy s její instalací? Bez instalace ji nemůžete zprovoznit a začít používat pro tisk dokumentů a fotografií. Naštěstí na každé potíže existuje řešení. Poradíme vám, jak zprovoznit tiskárny od nejznámějších značek Canon, HP a Epson.

Jaké jsou nejčastější problémy s tiskárnami?

Špatně nainstalované a nastavené tiskárny vás mohou potrápit. Nejčastěji uživatelé řeší:

 • pomalý tisk: pořiďte si tiskárnu s lepšími parametry a rychlejším tiskem za minutu nebo zkuste vyměnit toner za nový. Zaměřte se i na nastavení ve vašem počítači.
 • tisková hlava: mohlo dojít k zanesení tiskové hlavy zaschlou barvou. Jednou za čas vyčistěte tiskovou hlavu speciálním čističem.
 • vadný toner: již jste mohli zakoupit vadný toner, zejména pokud jste kupovali alternativní toner od jiného výrobce.
 • vadná zapékací jednotka: u laserových tiskáren se vám může rozmazávat prášek. Na vině je vadná zapékací jednotka, kterou mohl poškodit toner.
 • zaseknutý papír: papír se vám zasekne v tiskárně při nesprávné manipulaci či kvůli nečistotám v tiskárně. Odstraňte zaseknutý papír podle pokynů výrobce.
 • rozmazaný tisk: příčinou může být vadná tisková hlava nebo nekvalitní toner. Vždy používejte kvalitní papír a kazetu / toner.
 • ucpané trysky: mohou způsobovat vynechávání tisku, zejména když několik dní netisknete. Používejte tiskárnu pravidelně.
 • počítač se nepřipojí k tiskárně: problém je většinou se softwarem počítače a systémovým nastavením. Postupujte podle návodu výrobce a aktualizujte ovladače tiskárny.
 • Nefunkční alternativní toner: nemusí jít o vadnou náplň. Zkuste použít jiný toner, přeinstalovat ovladače nebo vytáhnout toner a zasunout ho zpět.

Jak nainstalovat tiskárnu Canon?

Instalační návod vždy naleznete na webu výrobce. Značka tiskárny Canon nabízí zákaznickou podporu a na svých stránkách popisujte instalační postup. Instalační program si můžete na jejích stránkách stáhnout a využít online podporu. Nejprve si musíte stáhnout ovladače z webu Canon a připojit tiskárnu k počítači. Pokud propojujete tiskárnu přes USB, a nikoliv přes LAN, vypněte tiskárnu. Nainstalujte program, ovladače tiskárny a restartujte počítač. 

Jak nainstalovat tiskárnu HP?

I výrobce tiskáren HP má na svých webových stránkách podrobný návod, popřípadě se můžete orientovat podle návodu v balení. Podle potřeby využijte zákaznickou podporu, která vám poradí, jak nainstalovat tiskárnu HP. Na webu najdete software a ovladače pro jakýkoliv typ zařízení. Tiskárny jsou kompatibilní s Windows a pro jejich provoz můžete použít kabel USB. Nejprve provedete přípravu na nastavení tiskárny a pak nainstalujete ovladače a nastavíte připojení.

tiskarna-hp.jpg

Jak nainstalovat tiskárnu Epson?

Ani výrobce Epson nezůstává pozadu s pomocí instalace svých tiskáren. Můžete tisknout přímo ze svých mobilních telefonů, bezdrátově ze zařízení Apple či z počítače na jakékoliv tiskárně na světě. Nejprve musíte do počítače nainstalovat potřebný software a dále připojíte tiskárnu k bezdrátové síti. Zaregistrujete tiskárnu Epson v počítači a nastavíte slot na paměťovou kartu. Tiskárny Epson patří mezi nejkvalitnější a nejmodernější a nacházejí uplatnění v domácnostech i v kancelářích

Jak resetovat tiskárny Canon a HP?

Někdy se neobejdete bez resetu tiskárny, například když hlásí chybu nebo se zasekne tisk. Zkuste tiskárnu resetovat následujícím způsobem:

Reset tiskárny Canon:

 • přidržte tlačítko RESET na tiskárně a stiskněte tlačítko COLOR START.
 • Po 5 vteřinách uvolněte tlačítko COLOR START a následně RESET. Tiskárna provede automatickou konfiguraci.
 • Na displeji se zobrazí číslice 1. V této fázi přidržte tlačítko TOOL a tlačítko RESET. Držte tlačítka do doby, dokud nepřestanou blikat kontrolky tiskárny.
 • Postupně uvolněte obě tlačítka.

Reset tiskárny HP:

 • Vypněte tiskárnu a odpojte na 30 vteřin napájecí kabel.
 • Zapojte kabel, zapněte tiskárnu a podržte na 15 vteřin tlačítko.
 • Po rozsvícení kontrolky „Pozor zastav“ uvolněte tlačítko.
 • Vyčkejte na obnovení tiskárny.

Instalační problémy s tiskárnami vyřešíte na webech daných výrobců. Postupujte vždy podle návodu na oficiálních webových stránkách, kde si můžete stáhnout i příslušný software.

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman