Úvodní stránka » *Zdraví a kosmetika* » Prírodná a BIO kozmetika pre každú ženu

Prírodná a BIO kozmetika pre každú ženu 

Nerobí Vám dobre klasická kozmetika od známych renomovaných značiek? Máte podráždenú a červenú pokožku a svrbí Vás kože na tele? Možno práve Vy patríte medzi citlivejšie jedinca a tak môžete na kozmetiku plnú chémie jednoducho zabudnúť. Určite bude vhodnejšie, keď siahnete po prírodnej a bio kozmetike, ktorá je šetrná k človeku, ale aj k životnému prostrediu. Bio kozmetika obsahuje čisté prírodné látky z ekologického prostredia. Pri výrobe sú zakázané všetky škodlivé látky z ropy, syntetické farbivá a umelé parfumácie. Aj prírodná a bio kozmetika ponúka širokú škálu výrobkov a zaujímavých kozmetických sád, z ktorých si určite vyberiete.

Správny výber prírodnej kozmetiky

Aj pri výbere kozmetickej rady ako je bio kozmetika je potrebné dbať na správny výber. Zamerajte sa na to, aký typ pleti máte a podľa toho zvoľte typ prírodnej kozmetiky. Pre suchú a podráždenú pokožku sa hodia výživné krémy alebo pleťové oleje, pre mastnejšiu pleť bude tá pravá prírodná kozmetika z ovocných zložiek. Táto kozmetika obsahuje množstvo prírodných vitamínov, antioxidantov a hydratačných látok, ktoré pleť a pokožku krásne vyživí a hydratuje. Navyše zloženie takýchto výrobkov je jednoduché a prehľadné, na rozdiel od klasických krémov, šampónov či make-upu, kde možno vidieť na obale zloženie, ktoré sa skladá z chémie a ropy. Niet divu, že Vašej pokožke dávajú zabrať.

Kúzelné účinky prírodných olejov

Magické a kúzelné účinky prírodných olejov sú známe už z dávnych dôb. Taký argánový olej, nazývaný tiež ako marockej zlato je veľmi obľúbený pre svoje výnimočné kozmetické účinky. S pomocou kamenných mlynov sa plody pripomínajúce olivy lisujú, a tým sa získava zázračný olej, ktorý skvele pôsobí proti vráskam a podporuje tvorbu kolagénu a elastínu pleti. Panenský kokosový olej sa tiež získava lisovaním za studena. Výhodou je, že kokosový olej môžete uplatniť v starostlivosti o telo, ale využitie má aj v kuchyni. Olej môžete použiť na suchú pokožku, môžete vyskúšať vlasový zábal alebo ho využiť pri varení ako maslo či olej pri diabetických či bezmliečných diétach.

prírodná kozmetika

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman