Úvodní stránka » *Životní styl* » Postele z masivu pro příjemný a ničím nerušený spánek

Postele z masivu pro příjemný a ničím nerušený spánek

Základem kvalitního spánku je pořádná postel, rošt a matrace. Přece jen v posteli strávíme přibližně třetinu našeho života. Podle toho, jak se vyspíme, se odvíjí náš den, a tak je kvalita a délka našeho spánku velice důležitá. Vybírejte tedy postele z opravdu prověřených materiálů a o zdravotní matraci se poraďte se zkušenými odborníky. Jedná se o výběr nábytku, který by měl dobře sloužit po mnoho let, nákup si tedy pořádně promyslete. Účelem spánku je regenerace organismu a uvolnění mysli, po probuzení bychom měli být svěží a odpočatí. Ne vždy to však platí!

Tipy na zdravý spánek po celou noc

Pro pohodlný a příjemný spánek je zapotřebí dostatečně velké plochy k ležení, minimální šířka pro dospělou osobu by měla být alespoň 80 cm. Ideální šíře postele pro jednoho člověka je 90 až 100 cm. Dvoulůžka se vyrábí nejčastěji v šíři 160, 180 a 200 cm. U délky by měla být rozhodující výška postavy nocležníků, ta by měla přečnívat o 20 cm, proto pokud je nejméně jeden z páru výrazně vyšší, kromě standardní délky je možné nechat si vyrobit atypický rozměr postele z masivu na přání pro maximální pohodlí. Široká nabídka ložnicového nábytku nabízí kromě jednolůžek a dvojlůžek pro páry také postele z masivu s úložným prostorem v různých designech či laťové rošty a noční stolky z masivu.

Z čeho se vyrábí postele z masivu?

Dřevěné masivní postele mohou být ozdobou vaší ložnice, zvolit můžete tento stylový doplněk z různých materiálů a v barevném provedení podle vašeho vkusu. Nejoblíbenější druh dřeva pro výrobu postele z masivu je buk nebo dub. Levnější variantou může být také smrk. Dřevěná, voňavá postel z masivního dřeva působí romanticky, ale kromě toho má i řadu výhod. Nadčasový přírodní materiál, jakým je dřevo, má vysokou životnost, splňuje veškeré nároky na ekologii, zdraví, bezpečnost a je velmi vhodný pro alergiky. 

kvalitní postele z masivu

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman