Úvodní stránka » *Životní styl* » Postarejte se během několika minut o váš majetek!

Postarejte se během několika minut o váš majetek!

Každý den se snažíte, aby to u vás doma vypadalo jako v klícce a všichni jste se cítili spokojeni. Ve vteřině může být všechno jinak. Když budete na dovolené, navštíví vás zloděj a odnese si vše, co se mu zalíbí, nebo soused nechá zapnutou vodu a vytopí vás, vichřice si pohraje se střechou, silný vítr poničí plot a bazén. Obrana proti všem rizikům má 3 podoby. Minimálně jednu byste si měla sjednat!

Domácnost, nemovitost a kombinace

Existují 3 druhy pojistek, prostřednictvím kterých můžete chránit majetek. Jedná se pojištění domácnosti, nemovitosti a majetkové pojištění. Rozdíly jsou v pojistném krytí. Pojištění domácnosti kryje škody na věcech movitých – tj. na vybavení domácnosti.

vybavení domácnosti

Druhý typ – pojištění nemovitosti - se vztahuje na budovu, její přilehlé stavební součásti, rostlinné kultury a vybavení zahrady (více se o něm dozvíte například v tomto článku). Do třetice je tu majetkové pojištění, které je kombinací obou výše zmíněných. Pojistné krytí se v jeho případě vztahuje na nemovitost i věci movité. Je proto nejčastější volbou těch, kdo chtějí mít o majetek postaráno.

Nechybujte v nastavení

V současné době si snadno všechny typy pojistek vyřídíte online, nenechte se ale rychlostí unést. Vždy musíte znát reálnou hodnotu vašeho majetku (odhad nemovitosti), podle ní určíte částku, na kterou se pojistíte. Pokud si například nevíte rady s hodnotou nemovitosti, jako vodítko poslouží ceny podobných nemovitostí, které jsou ve vašem okolí na prodej. Můžete si také nechat vypracovat posudek od odhadce.

pojištění domácnosti

Než se rozhodnete pojistit domácnost online, udělejte si srovnání nabídek. Pojišťovny se předhání a nabízí rozmanité bonusy a výhody. Využijte toho. Vyplatí se vám, když budete smlouvu cca jednou za 5 let aktualizovat. Je to žádoucí hlavně v případě, když provede rekonstrukci, protože cena nemovitosti vzroste.

Jestliže pojistku nemáte, zařiďte si ji co nejdříve. Uleví se vám, protože získáte jistotu, že v případě menších i rozsáhlých škod nezůstanete bez peněz!

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman