Úvodní stránka » *Zdraví a kosmetika* » Podzim je ideální doba pro odstranění znamének

Podzim je ideální doba pro odstranění znamének

Nastává nejvhodnější doba k odstranění nebezpečných a podezřelých znamének. Pokud tedy nějaké to znaménko máte a bojíte se ho nechat odstranit, tak neváhejte. Dnes již existuje mnoho řešení, jak se znamének zbavit a předejít tak možným rizikům.

U mateřských znamének je důležité sledovat zbarvení, změny tvaru a rozměry. Nejen v letních měsících je potřeba pokožku chránit kvalitním krémem s vysokým UV filtrem. Znaménka bychom si měli také pravidelně nechat zkontrolovat zkušeným dermatologem, který rozhodne o dalším postupu a zvolí nejvhodnější řešení pro případné odstranění znamének.

Nepodceňujte včasnou kontrolu u dermatologa

V případě, že má dermatolog podezření, že Vám hrozí nebezpečí melanomu, doporučí Vám vyříznutí znaménka a histologický rozbor. Největší hrozbou pro Vaši pokožku je nadměrné opalování v soláriích a na slunci, opakované spálení kůže a nedostatečné používání krémů proti slunečnímu záření. Pozor si dejte i v případě světlého kožního fototypu a na genetické faktory v rodině.

Estetické odstranění znamének

Ženy však nechodí na odstranění znamének jenom ze zdravotních důvodů, ale i z těch estetických. Často využívají laserové odstranění, které je velmi šetrné a minimalizuje riziko vzniku viditelných jizev. Pokud navíc zvolíte vhodnou dobu pro zákrok odstranění znamének, která je na jaře a na podzim, tak se rána velmi rychle zahojí.

Vznik pigmentace kůže má mnoho příčin

Pigmentace pokožky nevzniká pouze slunečním zářením, ale pigmentové skvrny způsobují i různá hormonální onemocnění, některé léky a stárnutí kůže. Na oddělení dermatologie Asklepion využívají zkušení lékaři i vysoce inteligentní počítačové přístroje např. DermoGenius, který odhalí i sebemenší podezření vedoucí k včasnému odstranění znamének. Vaše pigmentové vady na kráse je v některých případech možné odstranit i speciálními krémy či chemickým peelingem.

Zuzana K.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman