Úvodní stránka » *Životní styl* » Po naučných stezkách kolem Karlštejna

Po naučných stezkách kolem Karlštejna

Kam vyrazit na sklonku mariánského léta a s prvním podzimními dny? Ideálním rodinným turistickým výletem je oblast Českého krasu a Karlštejnska. Lokalita je výborně dostupná vlakem z Prahy a nabízí své turistům, zájemcům o historii i milovníkům přírody a přírodních krás. Navíc se lze ubytovat přímo nedaleko hradu Karlštejn a zažít romantickou noc u malebné Berounky.

Český kras je rájem turistů

Každá vlaková zastávka mezi Prahou a Berounem nabízí začátek některé ze značených turistických tras Českého krasu. Nejoblíbenější zastávkou je samozřejmě Karlštejn, odkud pohodlně dojdete k dominantě kraje, hradu Karlštejn.

ubytování u Karlštejna

Kromě návštěvy hradu můžete vyrazit na stejnojmennou naučnou stezku, která vede skrze Národní přírodní rezervaci Karlštejn. Celková délka je 13,7 km a zvládnete ji pohodlnou chůzí za 5 hodin. Má celkem 20 zastavení a úsek ze Sv. Jana kolem Kačáku do Srbska je vhodný i pro cyklisty.

Podél Berounky

Při plánování návštěvy Českého krasu si nezapomeňte včas zajistit ubytování u Karlštejna. Právě lokalita v okolí Berounky je velmi žádaná. U Berounky je další z naučných tras Českého krasu, tentokrát vodácká, která je však vhodná i pro pěší nebo cyklisty. Ta má celkem 13 zastavení na 10 km a zvládnou ji hravě senioři i děti. Má lehkou obtížnost, protože se vine podél řeky ze Zvíkovce k jezu v Klučicích pod Karlštejnem.

ubytování u Karlštejna 2

Navštivte jeskyně

hotelu u Karlštejna můžete hned další den vyrazit na další naučnou stezku. Stezka Zlatý kůň začíná a končí u Koněpruských jeskyní, které můžete navštívit do konce listopadu. Prohlídka trvá 60 minut, během kterých ujdete okruh dlouhý 620 metrů a zdoláte 483 schodů. Po prohlídce se již můžete vydat na 3,5 km dlouhou stezku Zlatý kůň, která je určená pouze pro pěší. Stezka má střední obtížnost, odměnou vám však budou překrásné výhledy na Český kras, Brdy, Křivoklátskou vrchovinu nebo činný vápencový velkolom Čertovy schody.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman