Úvodní stránka » *Životní styl* » Plastové bazény zpříjemní parné léto na zahradě

Plastové bazény zpříjemní parné léto na zahradě

Chcete už letos dovybavit zahradu nebo ji renovovat? Uvažujete, že si pořídíte na vaši zahradu bazén? Plastové bazény vám zpříjemní parné letní dny, záleží však na tom, jaký si vyberete. Lidé se nejčastěji rozhodují mezi nadzemními a zapuštěnými modely. Neméně důležité je i to, jaké příslušenství a doplňky k bazénu zvolíte.

Před pořízením bazénu si všechno pořádně rozmyslete

Není to tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Když si ale všechno pořádně rozmyslíte už na začátku, vaše zahrada bude příjemnou oázou klidu a odpočinku. Se správným výběrem bude snadná i údržba a celková péče o zahradní bazén vás nebude stát příliš mnoho času ani peněz. Jako první věc si určete, kam byste chtěli vodní plochu na vaší zahradě umístit. Ideálním místem je otevřený prostor, kde svítí velkou část dne slunce.

Nadzemní plastové bazény jsou levnější

Poté je na řadě vybrání typu a velikosti bazénu. Záleží na vás, jestli zvolíte levnější nadzemní plastové bazény nebo ty zapuštěné do země. Obě varianty mají své výhody a nevýhody. Chcete-li ušetřit, zvolte nadzemní typ. Ten lze pořídit již za pár tisíc korun. Montáž je v tomto případě snadná, stačí zpevnit plochu, kde má být bazén umístěn. Pořádně si v něm ale díky jeho rozměrům nezaplavete a vstup do vody nebude příliš komfortní. Na zimu je lepší jej vždy složit a uklidit např. do sklepa či garáže.

Bazény do země pro náročnější plavce

Rodiny s dětmi, které si chtějí dosyta užít letních radovánek v teplých parných dnech, jistě uvítají spíše bazény do země. Pokud zvolíte rozumnou délku cca 6 metrů, v takové vodní nádrži už si docela dobře zaplavete. Pořizovací cena je sice vyšší, ale jedná se o dobrou investici. Pohybuje se v řádech desetitisíců, záleží však na vašich finančních možnostech a náročnosti. Vstup do vody je snazší, což ocení i lidé s pohybovými obtížemi. Počítejte však s náročnější výstavbou a montáží. Proto je lepší to nechat přímo na dodavateli.

Tip! Využijte jarní akci! Na stránkách www.bazeny-vyroba.cz při objednávce do konce dubna 2020 nabízí k bazénovému setu zdarma dopravu po ČR, tester bazénové vody, kompletní vysavač bazénu DE LUX, tepelnou izolaci dna bazénu a filtrační písek.

Plastové bazény zpříjemní parné léto na zahradě

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman