Úvodní stránka » *Pro děti* » Plánujete pořídit dětem na Vánoce pejska?

Plánujete pořídit dětem na Vánoce pejska?

Nový domácí mazlíček v podobě kočičky nebo pejska rozzáří oči vašich dětí a vykouzlí jim na tváři široký úsměv. Tím to však nekončí. Je třeba počítat s tím, že sice jste nového psa koupili dětem, ale při péči o něj se budete muset podílet všichni. Celá rodina by tedy měla s příchodem nového člena souhlasit. Děti obvykle nejsou tak důsledné, co se týče základních povinností o domácí zvíře, a tak budete muset sami dohlížet na to, aby měl váš nový miláček dostatek granulí a čistou vodu v misce. Také bude nutné psa naučit základním dovednostem a povelům. Již před samotným výběrem vhodného plemena se zamyslete nad tím, jaký pes nejlépe zapadne do vaší domácnosti, jaké by měl mít povahové rysy a jak moc bude vyžadovat pohyb.

Český fousek je lovecký hrubosrstý ohař

Do aktivní rodiny s dětmi je zajímavou volbou lovecký hrubosrstý ohař, známý pod názvem „český fousek“ podle typických vousů na bradě. V Evropě se řadí mezi nejstarší psí plemena ohařů, již král Karel IV. jej vlastnil pro lovecké účely. Český fousek vychází bez problémů s ostatními zvířaty, má rád děti a je přítulný k lidem. S péčí o srst si nemusíte dělat těžkou hlavu, není nijak náročná, stačí jednou za čas pejska vyčesat. Povahově jsou tito psi lehce ovladatelní a dobře se cvičí, pyšní se také skvělými čichovými schopnostmi a loveckým pudem. Avšak výchovu a dobrý výcvik nepodceňujte, v opačném případě může být pes příliš dominantní a hůře zvladatelný. Dospělý jedinec má vzrůst o výšce až 66 cm, hmotnost psa je mezi 28-34 kg a feny váží 22-28 kg.

Kvalitní krmivo pro malé štěně

Při pořízení malého štěňátka nezapomínejte zakoupit také pelíšek odpovídající velikosti psa, misku na vodu a granule a obojek s vodítkem, budete-li s ním chodit na procházky mimo zahradu. Zvláště důležitá jsou kvalitní krmiva, která budou obsahovat všechny potřebné živiny pro správný vývoj a růst malého pejska. Vhodnější jsou hypoalergenní granule určené přímo pro štěňata a mladé psy. Kompletní krmivo by mělo být dobře stravitelné s vysokým podílem čistého masa a nízkým množstvím obilovin pro citlivé zažívání mladých jedinců.

psí plemena

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman