Úvodní stránka » *Zdraví a kosmetika* » Péče o pokožku s atopickým ekzémem

Péče o pokožku s atopickým ekzémem

Onemocnění kůže dokáže potrápit již od narození, mezi nejčastější patří atopický ekzém. Tento chronický problém způsobuje genetika a nejedná se tedy o nakažlivé onemocnění. Kůže svědí, je suchá se zánětlivými projevy. Při nesprávné či nedostatečné péči zpravidla dochází k výraznému zhoršení stavu, které může do budoucna způsobit další komplikace jako je astma, senná rýma a další alergie. Cílem léčby je pokožku stabilizovat a předejít tak dalším onemocněním.

Jak bojovat s atopickým ekzémem?

U dětí je léčba velice komplikovaná. Malému dítěti budete těžko vysvětlovat proč je škrábání špatné a že vede ke zhoršení stavu, zvláště když pokožka svědí nejvíce v noci. Děti se tak budí s ještě horším ekzémem, hojení je zdlouhavé a v podstatě nikdy nekončí. Nicméně i atopický ekzém se dá zvládnout, je však potřeba změnit životní styl, řídit se radami odborníků a naučit se s tímto onemocněním žít. V dospělosti se může onemocnění zmírnit.

Dlouhé koupele se nedoporučují

Každý atopik musí věnovat zvýšenou péči a prevenci v několika oblastech. Nedoporučuje se časté a dlouhé koupání, které pokožku ještě více vysuší. Vhodnější je krátké sprchování a následné promaštění pokožky krémem např. protopan. Pozor na použití nesprávných mycích prostředků, které jsou příliš parfemované či obsahují dráždivou složku např. tropické ovoce, kakao, mentol apod. Nevhodné jsou také pěny, soli a olejíčky do koupele s parfemací.

Atopický ekzém je o změně životního stylu

Oblečení si pořizujte z tkanin, které jsou bavlněné. Silonové či jiné umělé tkaniny dráždí pokožku. Mezi další rizikové faktory patří nesprávný jídelníček obsahující kyselá a ostrá jídla, citrusy, kakao a mléčné výrobky z kravského mléka.

Péče o pokožku s ekzémem

Kůži je potřeba pravidelně promazávat, čímž pokožce vytvoříme ochrannou vrstvu. Na českém trhu je nově k dostání řada přípravků protopan, která komplexně pečuje o pokožku se sklonem k atopii. Přípravky pomáhají pokožku promastit, zklidnit a následně regenerovat. Jsou určeny pro suchá a problematická místa. Nezatěžují organismus kortikoidy a Vaše pokožka může volně dýchat. 

atopický ekzém

Zuzana K.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman