Úvodní stránka » *Životní styl* » Ostrov Krk si vás získá svou nezapomenutelnou atmosférou

Ostrov Krk si vás získá svou nezapomenutelnou atmosférou

Na ostrově Krk budete okouzleni nejen jedinečnou atmosférou, ale také historickými romantickými městy, čistými plážemi s obklopujícím průzračným Jaderským mořem a čerstvým přímořským vzduchem. Ochutnat můžete skvělé ostrovní víno, olivový olej z místních olivovníků a tradiční výbornou kuchyni. Chorvaté tento ostrov nazývají „zlatým ostrovem“. Není divu, bezesporu patří mezi nejoblíbenější letní destinace pro dovolenou. Najdete zde mnoho přírodních krás a památek, navíc je snadné se na toto úžasné místo dostat, dopravní spojení je z celé Evropy. Pravidelně se zde pořádají různé kulturní a společenské události, zdejší infrastruktura je na velmi dobré úrovni.

Jaké přírodní krásy stojí za to navštívit?

Ostrov Krk má rozlohu 409,9 km² a je jeden ze dvou největších jadranských ostrovů, druhý je ostrov Cres. Na severu se nachází vápencové kopce, mezi nimi je k vidění nejvyšší horský hřeben s vrchem Obzova (568 m. n. m.). Podél členitého skalnatého pobřeží jsou menší, ale velice hezké pláže. Najdete tu i mnoho pramenů a dvě menší jezera, Omiško a Ponikve. Na vápencích se během celého roku pasou ovce, na polích pěstují olivy, ovoce a zelenina. Oblíbený je zde také rybolov, přibližně jednu třetinu ostrova Krk tvoří lesy. Za přírodní úkaz je považována jeskyně Biserujka v Rudine poblíž obce Dobrinj. Na východě se nachází zátoka Soline s pláží, ta je známá pro své léčivé uhličité bahno. Ostrov Krk má od roku 1969 svou vlastní ornitologickou rezervaci, žije zde vzácný a chráněný pták  - sup bělohlavý.

Jaké ubytování ostrov Krk nabízí?

Informovat se o možnostech ubytování na ostrově Krk můžete v cestovní agentuře ABC, která nabízí různé druhy kvalitních a prověřených ubytovacích zařízení. Máte-li rádi klid a soukromí, bude se vám líbit v soukromých domech přátelských ostrovanů. Příjemné bydlení nabízí apartmány v Krku, Bašce a Šilu. Pro všechny milovníky přírody i rodiny s dětmi jsou perfektní volbou pobyty v kempech přímo u moře, a to ve stanech či v karavanech s komfortním vybavením. Tento typ nenáročného ubytování využívají všechny věkové generace. Pokud vlastníte obytný vůz, karavan nebo stan, stačí si zarezervovat pouze parcelu v některém z kempů, budete tak mít jistotu, že najdete v hlavní sezóně místo.

ostrov Krk

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman