Úvodní stránka » *Životní styl* » Nosíte nekvalitní a nepohodlnou obuv? Věřte, že se vám to vrátí!

Nosíte nekvalitní a nepohodlnou obuv? Věřte, že se vám to vrátí na zdraví! 

Myslíte si, že je jedno, jakou obuv nazouváte na vaše chodidla? Razíte heslo, že na botách se dá hodně ušetřit a při nákupu se rozhodujete podle ceny? To je velká chyba! Možná budete překvapeni, jak moc je kvalitní obuv důležitá a jaká negativa s sebou nese nošení špatných bot. Jejich nevhodný střih může zapříčinit trvalé bolesti kloubů, lýtkových svalů a zad.

Smutné důsledky z nošení bot na vysokém podpatku

Ženy nejčastěji sáhnou po lodičkách, mají totiž pocit, že jim opticky prodlouží nohy, budou v nich vypadat krásně, sexy a elegantně. Ano skutečně tomu tak většinou je, ale časté nošení úzkých vysokých lodiček se nastřádá a odrazí se neblaze na zdravotní stránce. Dopady jsou ale už bohužel nevratné. Takže ano, lodičky jsou super obuv do divadla nebo na večeři s partnerem, neměly by však být úzké a mít příliš vysoký podpatek. Na běžné nošení do města a do práce však sáhněte po kvalitní a zdravotní botě. Vybírat můžete z rozmanité nabídky na internetu i v kamenných obchodech, např. obuv – Santé splňuje ty nejvyšší nároky na zdravé obutí. Věnujte svým nohám péči, jakou si zaslouží…    

Na co se zaměřit při výběru zdravotních bot?

První zdravotní botičky bychom měli obout už v dětském věku, jakmile se naučíme dobře chodit bez cizí pomoci či jakékoliv opory. Následně zvolte dostatečně širokou botu, která bude měkká a dobře ohebná. Myslete i na správnou velikost, kterou je třeba často kontrolovat, dětská noha poskočí o pár čísel i několikrát do roka, později už méně často. Praktická zdravotní obuv Santé nabízí pohodlnou obuv pro děti i pro dospělé. Řiďte se následujícími radami.

Bota by měla:

  • mít dostatek prostoru pro chodidla včetně prstové části,
  • být měkká a ohebná,
  • být lehká,
  • mít malý nebo žádný podpatek,
  • být dostatečně odpružená a tlumit nárazy při došlápnutí,
  • být ušitá z prodyšného materiálu,
  • být ve správné velikosti s menším nadměrkem podle potřeby.

nekvalitní obuv

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman