Úvodní stránka » *Životní styl* » Nošení dětí v šátku

Nošení dětí v šátku

V minulosti se stalo nošení dětí v šátku běžnou praktikou v mnoha zemích, zejména v Africe, Asii a Indii. V Evropě se nosí děti již po generace a to hlavně na venkově na Ukrajině a v Rumunsku. Matky mohou mít miminka neustále u sebe, přenášet je a pohupovat. Děti tak mají stejný pocit bezpečí a důvěry jako po dobu 9 měsíců uvnitř těla matky.

Výhody nošení dětí

Nošení miminek má spoustu výhod. Matky se nemusejí vzdávat téměř žádné z jejich obvyklých činností. Pro ženy je vše jednodušší, snadněji se nakupuje, pohybuje v dopravních prostředcích a maminky mohou společně s dítětem sportovat či chodit na procházky.

Využití šátku pro více účelů

Šátek neslouží pouze na nošení dětí, ale je víceúčelový. Využít jej můžete jako podložku pro přebalování, přikrývku, polštářek nebo stínění stínění proti slunečním paprskům, když jedete s kočárkem. Každý šátek je z lehkého a příjemného materiálu a je praktický pro uskladnění.

Jak je nošení prospěšné pro děti? 

Malé děti jsou na matku velmi vázané a nechtějí být dlouho samotné, jejich pláč bychom tedy měli brát vážně. Nošené děti se naopak dřívě osamostatňují, méně pláčou a jsou klidnější. Blízkost miminka a kontakt s tělem matky pomáhá lepší komunikaci a porozumění mezi nimi.

Zbytečné obavy

Nošení v šátku je prospěšné pro dříve narozené děti a pomáhá při špatném usazení a vývoji kyčelních kloubů. Při správném uvázání šátku nemůže matka dítěti ublížit, a tak se nemusí obávat o páteř miminka.

Nastávající maminka si může pořídit šátek na nošení dítěte již do porodnice, jelikož šátky jsou vhodné jíž pro novorozence. Skvělou nabídku šátků za akční ceny získáte v e-shopu uskritka.eu, kde je možnost získat poštovné zdarma!

Autor: Zuzana H.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman