Úvodní stránka » *Životní styl* » Nevyhovují vám už v kuchyni staré hrnce?

Nevyhovují vám už v kuchyni staré hrnce? Nad nákupem nových neváhejte!

Hrnce jsou v každé kuchyni druhem vybavení, bez kterého se prostě nelze obejít. Slouží na přípravu polévek, příloh, omáček, luštěnin, dušení, vaření a k velkému spektru dalších prací. Co se týče využívání, jsou hrnce nejnamáhavějším vybavením kuchyní, které většina domácností používá dnes a denně. Máte ve své kuchyni ještě staré hrnce, které už vám a vašim kulinářským schopnostem nevyhovují? V tom případě začněte vážně uvažovat nad nákupem hrnců nových.

Uvidíte, že investici oceníte

Starší modely hrnců už svými schopnostmi nemusí vyhovovat. Mnohdy jsou vyrobeny jen z tenkého materiálu, a když je chcete vzít do ruky, musíte mít chňapku nebo utěrku. Jejich tělo i s úchytkami bývá rozpálené tak, že se do ruky nedá vzít. Hrnce už dávno ztratili svou nepřilnavost (jestli nějakou vůbec měly) a každý pokrm zůstává na dně připálen. Připálené jídlo rozhodně nemá pozitivní vliv na výslednou chuť pokrmu, naopak může vše zkazit. Myslet musíte také na to, že připálené hrnce se mnohem hůře myjí. Nové hrnce přinesou do kuchyní mnohem větší komfort.

Smalt už je dávno pryč. Dnes vládne v kuchyních nerez!

Ještě před patnácti lety jsme v českých kuchyních nejčastěji mohli vidět klasické smaltované hrnce. Tento materiál už je ale v současnosti nevyhovující. I současnost má svůj charakteristický materiál, který můžeme v kuchyních vídat nejčastěji. Jedná se o nerez. Nerezové hrnce má drtivá většina českých domácností. Existují ale i mnohé další druhy, některé opravdu netradiční z moderních materiálů. Více o druzích hrnců a materiálů pro jejich výrobu, se dozvíte ZDE.

Jaké velikosti budete potřebovat?

Když už budete mít vybraný materiál a druh hrnců, přichází na řadu také volba velikosti jednotlivých druhů a celkový počet. Tři hrnce jsou rozhodně málo. Myslete také na to, že i když máte na sporáku jen 4 plotýnky, hrnců by mělo být více. Některé kusy mohou být špinavé a zapínat myčku kvůli dvěma hrncům by bylo zbytečné. Ideální variantou je sada hrnců, ve které najdete různé velikosti hrnců od největších po nejmenší. Pro rodinné kuchyně je nejčastěji vyhledávanou sadou sada hrnců o devíti kusech. 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman