Úvodní stránka » *Životní styl* » Naučte se číst z očí druhých

Naučte se číst z očí druhých

Oči jsou naším nejdůležitějším smyslovým orgánem. Dokážou toho na nás ale mnohé prozradit. Naučte se číst z očí druhých a poznejte, jak se člověk naproti vám cítí a co si myslí. Z pomyslné brány do duše se dozvíte i to, co chtějí druzí ponechat v tajnosti. Prozraďme si, co oči a pohled o vás vypovídají.

Obrázek1.png

Oči na vás prozradí vaše pocity

Oční kontakt udržujeme při konverzaci, ale navazujeme ho i s náhodnými kolemjdoucími. Oči toho řeknou víc, než bychom chtěli. Vyzařuje z nich něha, vášeň i negativní emoce. Nevědomky očima vyzrazujeme své myšlenky a neutajíme v nich lež. Čtení z očí je však možné pouze tehdy, když dotyčný nemá na sobě sluneční brýle. Nejjednodušší je číst z očí lidí, kteří vůbec nenosí brýle nebo používají kontaktní čočky. Naštěstí se stále více lidí uchyluje ke kontaktním čočkám. Na trhu zakoupíte různé druhy kontaktních čoček a nezáleží na tom, jestli máte jednodenní, týdenní nebo měsíční čočky. Žádné nezamaskují vaše pravé pocity. Někdy je dokonce žádoucí odhalit své nitro, touhy a postoj k danému člověku a vyslat jasné signály.

Směr pohledu a mrkání o vás řeknou takřka vše

Oči jsou součástí neverbální komunikace. Směr pohledu není nahodilý a sdělujeme jím své sympatie, nezájem a další pocity. Uveďme si pár příkladů, které vám pomohou rozluštit význam pohledu.

  • Díváte se stranou – naznačujete nepřátelský postoj
  • Díváte se na levou stranu, když přemýšlíte – vzpomínáte
  • Díváte se na pravou stranu, když přemýšlíte – lžete nebo kreativně tvoříte
  • Díváte se nahoru – cítíte pokoru
  • Díváte se dolu – cítíte se nejistě a stydíte se
  • Máte lehce zvednuté obočí – vyjadřujete zájem
  • Máte stažené obočí – dáváte najevo podezíravost
  • Díváte se druhému dlouze do očí – zastrašujete druhou osobu, lžete nebo máte příliš vysoké sebevědomí
  • Častěji mrkáte – jste ve stresu nebo lžete
  • Těkáte pohledem – cítíte se nejistě a hledáte ústupovou cestu

Obrázek2.png

Iridologie – věda pro určení nemocí z očí

Podle očí se dají určit i nemoci těla. Zabývá se tím vědní obor zvaný iridologie, který přispívá k rozpoznání chorob. Iridolog použije snímek s vysokým rozlišením oka ke stanovení diagnózy. Nutno ale podotknout, že všechny nemoci se z oka vyčíst nedají. Přesto je iridologie významným pomocníkem při diagnostice chorob. V duhovce, bělmu a na panence oka se zrcadlí váš životní styl a poruchy a změny v těle. V duhovce se mohou objevit skvrny a barevné odlišnosti, z kterých iridolog zjistí například zažívací potíže, oslabení konkrétních orgánů v těle, kolísavou hladinu cukru, překyselení organismu nebo záněty.

Choďte na pravidelné oční prohlídky

O své oči bychom se měli náležitě starat. Nepodceňuje pravidelné oční prohlídky a nechte si pravidelně vyšetřit své oči. V případě, že vám oftalmolog zjistí nějakou oční vadu, mohou vám pomoci dioptrické brýle nebo dioptrické kontaktní čočky. Vždy ale dejte na radu lékaře a nechte si poradit, jak o brýle a čočky pečovat a jaké roztoky na čočky používat. V dnešní době je moderní nosit brýle, ale pokud vám jsou na nose nepříjemné nebo sportujete, jsou kontaktní čočky skvělou variantou pro korekci vašeho zraku.

Oči nám dokážou o druhém člověku dost povědět. Dejte na své pocity a nepřehlížejte svou intuici, která vám říká, zda osoba naproti vám s vámi jedná fér nebo vám lže. 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman