Úvodní stránka » *Životní styl* » Naše tlustá řecká dovča

Naše tlustá řecká dovča

Řecko má problém. Chtělo by se říct existenční. Jednou z mála věcí, které mohou bankrotující stát pohodářů spasit, je turistický ruch. Loni se tak nestalo. Přijedou letos konečně turisti? Češi ano.

Přestože potřebuje řecký stát i domácnosti více peněz, musí zlevňovat. Nemají jinou možnost. Po všech těch stávkách, demonstracích a zápalných lahvích v ulicích se i ti nejvěrnější němečtí důchodci bojí letos vyrazit na svou oblíbenou pláž na Zakinthosu. To, že se všechny protestní akce odehrávali již před nějakou dobou a navíc stovky kilometrů od pláží, to už jim nikdo nevysvětlí.

To všechno ale znamená velmi výhodné slevy pro Prahu a další česká města. Češi se totiž nebojí ničeho, když je to levné a řečtí hoteliéři budou letos opět zlevňovat své služby o desítky procent. A tak se u nás pobyty se slevou už na konci února prodávaly o 19% lépe, než před rokem.

 

Výrazně zlevňuje i Egypt, který za poslední rok získal v Evropě snad ještě horší image, než Řecko. Ani zdejší boje se ale nedotýkají turistických destinací. Právě turismus je pro běžné Řeky a Egypťany nejdůležitějším zdrojem příjmu. Jsou tedy sami proti sobě, když odstrašují turisty.

Úplně opačně je na tom Bulharsko a Turecko. Tam se letos chystá naopak až o 55% více lidí. Přitom Turecko například zdražuje téměř o polovinu. Bulharsko je sice levnější, ale služby zde dosud nedosahují takových kvalit jako v extrémně levném Řecku, přesto i zdejší levné ubytování vzbuzuje zájem v celé Evropě.

Nejlepším způsobem, jak se dostat levně k moři, jsou pobyty se slevou z internetu. Slevové portály dostávají už tak levné nabídky zájezdu na hranici profitability. České internetové slevy pro Prahu a další města umožňují navštívit i zmíněné zdražující Turecko za polovinu katalogové ceny.

 

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman