Úvodní stránka » *Životní styl* » Na Vánoce nesmí chybět na svátečním stole dobré víno, šampaňské

Na Vánoce nesmí chybět na svátečním stole dobré víno, šampaňské nebo sekt

Jaké víno na Vánoce? Přemýšleli jste o tom, že je u nás v posledních letech dobrým zvykem servírovat víno při každé nevšední či významnější události? Vánoce k nim bezesporu patří. Kdy jindy si dopřát kvalitní víno, šampaňské nebo sekt než právě na vánoční svátky… Dopřejte si i vy tento lahodný mok a užijte si nezapomenutelné dojmy, které rozvinou vaše chuťové pohárky. Dobře vybraná láhev vína vám splní ten nejtajnější gastronomický prožitek. Jde jen o to, jak nápoj dobře vybrat a podtrhnout chuť servírovaných pokrmů.

Slavnostní hostina začíná přípitkem

Každá slavnostní hostina by měla začít přípitkem. Pro takovou příležitost je nejvhodnější zvolit lehčí suché bílé víno, jež probudí vaše chutě k dalšímu požitku, a naladí vás na příjemnou zábavu a společnost. Víno se nalévá o chladnější teplotě okolo 9°C, dobře poslouží i u předkrmu, pokud je servírován. Štědrovečerní večeře dále pokračuje tradiční rybí polévkou, která je výrazná sama o sobě. K ní se hodí bílé víno s plnějším charakterem. Dodržujete-li tradice, obvykle se jako hlavní chod podává smažený kapr s bramborovým salátem. Tady skvěle vynikne chuť suchého bílého vína s výraznější chutí a pevnou kyselinkou. K dezertům se hodí sladké růžové či šumivé víno.

A jaké víno, šampaňské nebo sekt zvolit na Boží hod a na Silvestra?

Na Boží hod mnoho domácností servíruje kachnu, případně husu. K tomuto těžšímu jídlu se více hodí červené víno, jež bude dobrým protipólem k mastnější úpravě pokrmu. Na lehké přiťuknutí skleniček na Silvestra jsou tradiční sekty a šampaňské. Tyto šumivé nápoje symbolizují slavnostní náladu, nové začátky a ukončení životních etap. Při připíjení jakýmikoliv nápoji se nezapomeňte podívat do očí tomu, komu přiťukáváte. Také pozor na křížení rukou, což podle pověry přináší smůlu. Tak na zdraví!

víno, šampaňské nebo sekt

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman