Úvodní stránka » *Módní trendy* » Na co si dát pozor při výběru prostěradla?

Na co si dát pozor při výběru prostěradla?

Prostěradlo bývá většinou opomíjenou součástí ložního prádla, avšak to je velká chyba, vybraný materiál má totiž významný vliv na kvalitu spánku. Většina lidí klade důraz na vzhled povlečení, jeho propracovanost, barevnou stálost a mnohaletou životnost, na prostěradla se bohužel často zapomíná. Přitom bychom je měli vybírat podle stejných parametrů jako ložní povlečení. Dnes se dají zakoupit tyto kousky nejen v různých barevných provedení od tlumenějších odstínů, až po jasně zářivé barvy, ale na trhu se rozlišuje také kvalita a gramáž materiálu.

Prostěradlo z froté nikdy neomrzí

Oblíbenou klasikou jsou stále froté prostěradla, která určitě dobře znáte, jelikož se tato tkanina nachází v každé domácnosti nejen v podobě prostěradel, ale také ručníků, osušek, županů a jiného textilu. V zimním období oceníte perfektní savost a hřejivost froté materiálu. Navíc se tento materiál nemusí žehlit a prodává se většinou v napínací verzi, která se snadno nasazuje na matraci a dobře vypadá. Nový froté textil dobře vyperte při teplotě 40 až 60 °C. Pokud vlastníte např. černé prostěradlo, vyperte jej několikrát samostatně, tak nedojde k nežádoucímu zabarvení jiného prádla.

Luxusní jersey a bambusová prostěradla

Pro náročnější jsou ideální volbou materiály, jako jsou bambusová nebo jersey prostěradla, která jsou jemná a hebká na dotek. Jersey je textilie ze 100% bavlny, má vysokou prodyšnost a dobrou savost. Díky perfektní pružnosti můžete jersey vypnout až o 25 % své velikosti. Bambusové bílé prostěradlo je vhodné pro děti i pro dospělé, bambusové vlákno totiž likviduje nežádoucí bakterie, plísně a bojuje s roztoči. Při nákupu si přečtěte, jaké je množství bambusu ve tkanině, čím větší, tím lépe. Další výhodou je, že tato tkanina zvládne absorbovat 4 × více vlhkosti na rozdíl od bavlny. Veškerá prostěradla jsou k dostání v různých velikostech od standardních až po atypické.

froté prostěradlo jersey prostěradlo

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman