Úvodní stránka » *Životní styl* » Moderní svítidla oživí Váš interiér

Moderní svítidla oživí Váš interiér

V dávných dobách si lidé pod pojmem „světlo“ představovali zapálené louče, pochodně a svíčky. Málokdo by si tehdy dokázal představit naši dnešní technicky pokročilou dobu, kdy bez elektřiny a osvětlení panikaříme. Bez stálého osvětlení si už nedokážeme představit každodenní fungování. Dnes nepokládáme svítidla pouze za funkční prvek, ale vybíráme si i podle designu a barev. 

Úsporné zářivky pro Vaše svítidla

Dalším měřítkem ve výběru svítidel je spotřeba elektrické energie. Dříve byly k dostání pouze svítidla s žárovkami, které měli velmi malý výkon, krátkou životnost a vysokou spotřebu energie. S dalším vývojem již tyto žárovky ustupují a na trhu jsou velice oblíbené úsporné zářivky, které jsou běžnou součástí osvětlení téměř každé domácnosti. Lidé si mohou vybrat svítidla a rovněž zářivky, kde mohou zvolit barvu světla pro celkové osvětlení. V nabídce jsou zářivky od teplé bílé, které mají osvětlení spíše dožluta  až po studenou bílou.

Designové moderní osvětlení

Osvětlení interiérů je lákavé i pro návrháře a designéry, kteří se předhánějí v produkci specifického světla a originalitě svítidel. Jejich nápady mají leckdy velice netypický vzhled a jsou nepraktické pro domácí využití. Některé lampy a stropní svítidla mají regulaci osvětlení, kdy lze světlo zesílit či ztlumit a cíleně nasměrovat do různých koutů interiéru. Prostor, kde se osvětlení nachází tak může získat příjemnou a nezapomenutelnou atmosféru, což zcela jistě ocení každý uživatel.

Vliv světla na člověka

Nesprávně zvolené osvětlení může mít výrazný vliv na celou řadu zdravotních problémů. Nedostatek světla při práci a čtení může způsobit nevratné poškození či zhoršení zraku. To není vše, osvětlení má výrazný vliv i na psychologickou stránku člověka. Teplé osvětlení může vyvolávat pocit pohody a bezpečí, přičemž studené umělé světlo vytvořené zářivkami může způsobovat nepříjemné až depresivní pocity. Ve většině místností si nevystačíme pouze s jedním světlem, ale místnosti zdobí nejen nástěnná svítidla, ale i nástěnné lampy, lustry či bodovky.

svítidla 

Zuzana K.

 

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman