Úvodní stránka » *Životní styl* » Matrace 90×200 je v dnešní době nejběžnějším rozměrem

Matrace 90×200 je v dnešní době nejběžnějším rozměrem

Spánkem strávíme značnou část svého života, jedná se přibližně o jednu třetinu. Proto je tato fáze dne velmi důležitá pro tělesný i duchovní odpočinek. V noci nabereme fyzické a psychické síly a zregenerujeme své tělo. Avšak efektivita naší relaxace závisí na kvalitě matrace do postele, je potřeba si uvědomit, že její vhodné zvolení je velice individuální pro každého člověka. Vybíráme produkty s ohledem na naše potřeby a zdravotní stav tak, aby nedošlo ke zhoršení našeho zdraví. Nevhodně zvolené materiály mohou vést ke špatnému stavu páteře a rozvoji různých onemocnění, proto se informujte u prodejců na dostatečnou podpěru páteře v přirozeném tvaru. Matrace lze vybírat podle několika parametrů, např. podle rozměrů nebo použitých materiálů.

Matrace 90×200 a další rozměry

Matraci volíme podle požadovaného rozměru na základě velikosti postele. Pro jednolůžko se nejčastěji prodává velikost matrace 90×200, 80×200 a pro dvojlůžko je standardní 180×200. Dostatečná šířka zajistí správný prostor pro kvalitu a zdraví spánku. Různé modely jsou na našem trhu k dostání v různých variantách od levnějších, až po zdravotní, antibakteriální a luxusní verze. Velice výhodné jsou sety 1+1 zdarma. Máte-li atypický rozměr postele, mohou být pro vás zajímavé rozměry, např. 80×195, 85×195, 90×195, 90×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm 200×200 nebo také 100×200 a 120×200. Problém není ani výroba matrace na míru!

Matrace v různých typech a provedení

Nejprodávanější rozměr matrace 90×200 je k dostání ve všech typech a provedení, jako jsou produkty z PUR a HR studené pěny, z paměťové pěny, pružinové, latexové a BIO antialergické. Paměťová (líná) pěna mění svoji tuhost na základě působící teploty, čímž stabilizuje tělo v ideální poloze pro spánek. Díky tomu není vytvářen protitlak, ležící osoba se méně otáčí a spí klidněji. Matrace ze studené pěny mají dlouhou životnost a poskytují dobrou oporu těla a páteře, rovněž jsou provzdušněné. Bio pěnové modely jsou vyrobeny ze surovin z přírodních olejů, jsou elastické, tvarově stálé, ortopedické a vhodné pro alergiky. Sendvičové výrobky jsou kombinací několika vrstev pěny (paměťové, studené). Na všechny matrace je dobré pořídit si chrániče či náhradní potahy pro prodloužení životnosti a snadnější údržbu.

matrace 90×200

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman