Úvodní stránka » *Životní styl* » Matrace 160×200 cm – to je ideál pro ložnici

Matrace 160×200 cm – to je ideál pro ložnici

Výběr velikosti matrace, a tedy i postele, je někdy oříšek. Jaká je ta správná do ložnice? Pokud nežijete singles, ale v páru, nesnažte se šetřit každý milimetr jen proto, aby se vám do ložnice povedl dostat další kus jiného nábytku.

Ideální rozměr pro partnerský vztah má matrace 160×200 cm. Nestačila by nám 140×200 cm, nebo dokonce jen matrace 120×200 cm? Rozhodně ne. Tyto postele jsou ideál pro singles, kteří si chtějí dopřát pohodlí velké postele a sem tam u sebe nechat někoho přespat. Rozhodně ne pro každodenní spaní v páru.

Když už se tak „rozmáchneme,“ proč nejít rovnou do ještě větší postele? Alespoň do 180×200 cm?

Opět, rozhodně ne. Pokud se chcete s partnerem ještě v posteli „potkat“, tak zůstaňte u šířky 160 cm. Jinak se poněkud sníží intimita vašeho soužití, protože vám postel dává příliš mnoho volnosti. Chvíle, kdy je však tato větší matrace užitečnou, je po narození dítěte, nebo dětí. Ty s námi často v posteli spí. Podle psychologů není důvod je vyhánět. A zbytečné jsou i obavy ze zalehnutí. Abychom se ale celá rodina vyspala, chce to nejlépe o něco větší postel. I když i matrace 160×200 cm dokáže pro rodinu s jedním potomkem nabídnout prostoru dostatek.

Kdy raději dvě matrace než jednu?

Obvykle je nejsnazší volbou, když sáhneme po velké matraci. Jenomže nebylo by pohodlnější spát na dvou oddělených v jedné posteli? Pokud je mezi partnery velký hmotnostní rozdíl, nebo máme zcela jiné preference na tvrdost matrace, bude snazší volbou zvolit dvě matrace 80×200 cm. Pojďte si vybrat matraci pro sladké sny.

Matrace MATEX

Kvalitní matrace prodává MATEX. Koupíte je v pobočkách firmy, ale rovněž online na internetu. Firma nabízí všechny tradiční rozměry i moderní materiály matrací. Pokud jde o materiál, zvolit si lze latexové i pružinové, matrace s BIO pěnou či paměťovou pěnou, z Flexifoam, ze studené pěny i z PE pěn. K dispozici jsou též dětské matrace a XXL matrace s vyšší nosností.

matrace

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman