Úvodní stránka » *Životní styl* » Máte doma archivní víno?

Archivní vína nemusí sbírat jen znalci. Tento tekutý poklad mohou mít doma i ti, kteří se ve sféře vinařství příliš nevyznají. Stačí si nechat poradit od odborníků. Víno je totiž komoditou, jejíž hodnota stále stoupá.

archivni-vino.jpeg

Skvělé archivní víno

Jestli máte rádi víno, ale zatím nejste takoví znalci, určitě si nechte poradit od profesionála. Ten se totiž vyzná ve vinicích, a právě to je podstatné, protože archivní vína zrcadlí charakter místa, kde rostly hrozny. Co jsou vůbec archivní vína? Lahodné moky s dobrým potenciálem zrání a vyšším obsahem cukru, kyselin i alkoholu. Zrání kvalitního vína se odehrává v sudech, následně v lahvích. Do prodeje jsou zařazeny tyto skvosty až tři roky po sklizni, někdy i déle. S přibývajícími lety získávají na chuti i vůni, proto jsou archivní vína tak vzácná.

Věděli jste například, že aby bylo zrání optimální, skladují se láhve v horizontální poloze ve tmě, optimální relativní vlhkosti a při stálé teplotě kolem 10 °C? Vyrobit archivní víno, to je věda.

Excelentní archivní víno - Wineme

Archivní víno je tak ideálním dárkem. Co třeba ochutnat nápoj, který se urodil v roce vašeho narození? Můžete zakoupit lahvinku z doby, kdy jste měli svatbu, nebo se narodilo vaše dítko. Překvapte své rodiče, když jim k výročí např. zlaté svatby dáte víno staré 50 let. Archivní víno vybrané podle symbolického ročníku je originálním dárkem, který ocení i ti, kteří jinak vínům příliš neholdují. Tohle musí ochutnat.

Ptáte se, kde si vyberete ta nejlepší archivní vína? Podívejte se na e-shop Wineme, kde si můžete koupit něco pro sebe i nápaditý dárek pro někoho jiného. Jak zní filozofie tohoto obchodu, člověk zraje jako víno a s ním i jeho vzpomínky. Proto je přímo příznačné připomínat svým blízkým významné momenty právě vínem, které se zrodilo v době, kdy oni prožívali své vlastní štěstí.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman