Úvodní stránka » *Zdraví a kosmetika* » Manikúrní pomůcky pro domácí péči o nehty

Manikúrní pomůcky pro domácí péči o nehty

Nehty jsou naší vizitkou, denně ukazujeme ruce zákazníkům, klientům a lidem v okolí. Na pokožku rukou a manikúru se lidé zaměřují při placení u pokladny, podepisování dokumentů nebo při podávání ruky u pozdravu či seznámení. A lidé jsou opravdu všímaví! Nemáte-li dostatek času na pravidelné návštěvy kosmetických salónů, dopřejte si jednou za týden chvilku u vás doma. Domácí péče o nehty nemusí být jen nutnou povinností, ale můžete z ní udělat relaxační rituál pro svou krásu. Stačí pustit příjemnou hudbu, zapálit vonnou svíčku a připravit si správné manikúrní pomůcky.

Péče o pevné a krásné nehty

Správná péče o pokožku rukou a nehty samotné by měla začít zdravou a vyváženou stravou, obsahující dostatečné množství vitaminů, minerálů a stopových prvků např. vápníku, zinku a hořčíku. Kůže na rukou, stejně tak na krku a v dekoltu snadno prozradí váš věk, proto každý den nezapomínejte na kvalitní krémy a olejíčky. Před provedením manikúry by měly být nehty čisté a odlakované. Domácí manikúra není vhodná ihned po koupeli, kdy jsou nehty měkké a zranitelné. Pro odlakování zbytku starého laku je vhodnější používat bezacetonové odlakovače s výživou. K eliminaci záděrů slouží odstraňovače kůžičky, s nimi ji zatlačíte zpět k okraji nehtu. Nikdy přebytečnou kůži kolem nehtového lůžka nestříhejte!

Manikúrní pomůcky, které musíte mít doma

K domácímu provedení správného ošetření nehtů vám doma nesmí chybět kvalitní manikúrní pomůcky. Díky nim zvládnete péči téměř jak od profesionálů. Po přípravě nehtového lůžka odstraňte nežádoucí nečistoty pod nehtem a přejděte ke kroku pilování. Nehty na rukou tvarujte do jemného obloučku, hrubost pilníku vybírejte podle vašich nehtů, na slabé a lámavé použijte jemnější pilník, na silné a tvrdé pilníky hrubší. Mezi další pomocníky patří leštičky nehtů a brusky. Na závěrečnou péči se skvěle hodí speciální krémy na ruce nebo masážní oleje a lázně na pokožku rukou.

manikúrní pomůcky

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman