Úvodní stránka » *Životní styl* » Lyžování ve Slovinsku – parádní svahy a nízké ceny

Lyžování ve Slovinsku – parádní svahy a nízké ceny

S příchodem chladného počasí začínají vášniví sportovci oprašovat lyže či snowboard. Pokud už vás nebaví sjíždět české a moravské trasy, vyzkoušejte lyžování ve Slovinsku. Ihned nadchnou upravené sjezdovky, příznivé ceny ski pasů, výborná kuchyně, minimální jazyková bariéra i lyžování dětí do šesti let zdarma.

Malá alpská země s mnoha krásami

Slovinsko se pyšní hornatým charakterem, a proto není divu, že odtud pocházejí slavní lyžaři, jako byli Jure Franko anebo Bojan Křižaj. Osloví pohostinnost obyvatel, dobrá komunikace v cizím jazyku a chutné gastronomické lahůdky. Lyžování ve Slovinsku je atraktivní v oblasti Gorenjska, a to v letoviscích Bled, Kranjska Gora, Krvavec, Vogel, Bohinj i Soriška Planina. Štajerska nabízí zimní radovánky v resortech Rogla, Golte, Mariborsko Pohorje a Zreče.

Krvavec a Kranjska Gora

Jedním z nejpopulárnějších ski areálů je Krvavec, kde si užijete lyžování Slovinsko na upravených sjezdovkách za rozumné peníze. Čekají vás úžasné sjezdy, většinou na červených trasách, doprovázené slunečními paprsky. Slovinsko se může pochlubit nadstandardním počtem slunečních dnů. Krvavec je dechberoucí vyhlídkové místo, odkud lze spatřit Triglav. Členité tratě osloví náročné lyžaře, ale i začátečníci mají svůj vyhraněný prostor.

lyžování Slovinsko

Kranjska Gora je atraktivní lyžařské středisko a rozprostírá se na úpatí Julských Alp. Nabízí lyžování na středně dlouhých, náročných i klidných sjezdovkách, které jsou obslouženy lanovkami. Moderní areál disponuje 20 kilometry tratí, ale i hotely s wellness službami, nočním životem a dětskými atrakcemi. I když leží Kranjska Gora jen v nadmořské výšce 810 m, rozhodně uspokojí rodiny s malými dětmi i náročnějšího lyžaře.

Zimní dovolená ve Slovinsku je cenově výhodná. Přírodní skvosty této alpské země můžete vidět na vlastní oči, a ještě si parádně zalyžujete!

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman